Uçmaya Acemiydim


10570497_874825602557603_102546966480830522_nUÇMAYA ACEMİYDİM

Gece, usulca, geldi, girdi,
Penceremden içeri,
Yatak da uzanmışken,
Yakaladı beni,
Gökyüzünü izlerken,
Yattığım yerden,
Göz kapaklarıma çöreklendi,

Gece, uykuyla birlikteydi,
Sessizlikte onlara eşlik etti,
Tutkulardan kanat taktılar,
Tuttular, uçurdular beni,
Nice yükseklere çıkardılar,
Yükseklerden bıraktılar elimi,
Uçmaya acemiydim,
Uçmayı beceremedim,
Düştüm, bir derin düşün içine,
Düşümde daldım, derin mavilere,
Dermansız kaldım, yüze, yüze,

Buldum derin mavinin ortasında
Yusyuvarlak, kapkara bir ada,
Çıktım kara, adaya,
Baktım mavi ummana,
Hiç ummadığım, bir ummanda,
Umduğumu buldum, sandım, sonunda,
Yoksa bulduğumu mu ummuştum,
Gözünün odağında,
Bilemedim,
Geldi dilimin ucuna,
Bir şiir söyledim,
Belki, belki sustum,
Bir şiirlik zamanda,

Susadım, içtim gözyaşından,
Gözyaşlarıyla birlikte, kol kola,
Süzülürken yanağından, boynuna,
Son bir kez döndüm baktım,
Derin mavinin içindeki,
Yuvarlak kara, adaya,
Gördüm kendimi,
Ayna misaliydi, ada,
Bıraktım kendimi,
Maviliklere sonra,
Kayboldum belki,
Belki yeniden buldum, kendimi,
Bildim belki,
Belki bildiğimi de,
Unuttum en sonunda,
Uyandım uykudan,
Belki hiç uyumadım,
Belki de hep uykudaydım,
Hiç uyanmadım ömrümce…
Mustafa Murat Güngör
14.07.2014

(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Şiirlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Fotoğrafı EtiketleKonumumu E

About mmuratgungor

Bir biri ardına, devrilen her yıl, insandan, bir şeyler alıp, götürürken, birçok şeyleri de getirip, koyar ömür heybesine. Kaybettiklerimiz uğruna, kazandığımız ve ileriki yaşantımızda, bize fayda sağlayacak her şey TECRÜBEDİR. Her dert, her sıkıntı, her üzüntü, her kayıp, hayatın bize bir şeyler katma, bir şeyler anlatma çabasıdır. Bu çabaya kızarak, kırılarak, küserek, kendi kabuğumuza çekilerek değil, sebebini sorgulayarak, eksikliklerimizi gidererek, fazlalıklarımızı törpüleyerek ve bir daha aynı duruma düşmemek için, evvelce attığımız yanlış adımları, tekrarlamaktan vazgeçerek, hayata verdiğimiz her cevap TECRÜBEDİR… TECRÜBE acıdır ve aynı zamanda paha biçilmezdir zira onu kazanabilmek adına, bir şeyi kaybetmek, bir şeyden vazgeçmek, bir derde katlanmak, bir sıkıntıyı aşmak, kısacası büyük bir bedel ödemek zorundayızdır. Ve zamanla tecrübelerimiz arttıkça, hayatı ve karşımıza çıkarttığı, insanları, olayları ve durumları, daha iyi anlayıp, perde arkasındakileri daha iyi görmeye başlarız… Yeter ki hayatın bizi olgunlaştırmak, kendimize getirmek, dünyaya geliş amacımızı bize hatırlatmak için karşımıza çıkardıklarına, İyi, kötü, hoş, nahoş, demeden, hoş geldin deyip, buyur edebilelim başköşeye ve yaşamış olduğumuz her şeye sevgiyle şükredebilelim… Bu günüme gelmemde, bu günkü ben olmamda, hayatımda kazandığım ve boncuk, boncuk, TECRÜBE tespihime eklediğim, her bir tecrübede, emeği geçen tüm güzel canlara, sevgili aileme, akrabalarıma, dostlarıma, arkadaşlarıma, hayatımın her hangi bir diliminde, yolumuzun kesiştiği güzel yürekli, güzel insanlara, çok teşekkür ediyorum. Hayatıma kattıklarınız için teşekkürler, Bana yaşattıklarınız için teşekkürler, iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım, sağ olun, var olun… Her dem sevgi, dostluk ve muhabbetle… Mustafa Murat Güngör 23.05.2014 (c) Bu yazının her türlü telif hakkı yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazı ŞİİR içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.