Beklemek Yorar


Ahde vefa’da bu gün günlerden Oğuzsüzenbunuherkesbilir sayfasının aşağıda linkini verdiğim Söz isimli paylaşımı, bu vesile ile kendisine teşekkür edelim ve selam gönderelim…

https://bunuherkesbilir.wordpress.com/2021/05/08/soz-2/

”Hayat kısa,
Beklemek yoruyor,
Ve Ömrün
Büyüsünü çalıyor”

Öğrendiğinden beri,
Bu gerçeği,

Kimseyi,
Ve kimseden hiç bir şeyi,
Beklemiyor,
Bu fani…
Mustafa Murat Güngör
08.05.2021

Hayat kısa

About mmuratgungor

Bir biri ardına, devrilen her yıl, insandan, bir şeyler alıp, götürürken, birçok şeyleri de getirip, koyar ömür heybesine. Kaybettiklerimiz uğruna, kazandığımız ve ileriki yaşantımızda, bize fayda sağlayacak her şey TECRÜBEDİR. Her dert, her sıkıntı, her üzüntü, her kayıp, hayatın bize bir şeyler katma, bir şeyler anlatma çabasıdır. Bu çabaya kızarak, kırılarak, küserek, kendi kabuğumuza çekilerek değil, sebebini sorgulayarak, eksikliklerimizi gidererek, fazlalıklarımızı törpüleyerek ve bir daha aynı duruma düşmemek için, evvelce attığımız yanlış adımları, tekrarlamaktan vazgeçerek, hayata verdiğimiz her cevap TECRÜBEDİR… TECRÜBE acıdır ve aynı zamanda paha biçilmezdir zira onu kazanabilmek adına, bir şeyi kaybetmek, bir şeyden vazgeçmek, bir derde katlanmak, bir sıkıntıyı aşmak, kısacası büyük bir bedel ödemek zorundayızdır. Ve zamanla tecrübelerimiz arttıkça, hayatı ve karşımıza çıkarttığı, insanları, olayları ve durumları, daha iyi anlayıp, perde arkasındakileri daha iyi görmeye başlarız… Yeter ki hayatın bizi olgunlaştırmak, kendimize getirmek, dünyaya geliş amacımızı bize hatırlatmak için karşımıza çıkardıklarına, İyi, kötü, hoş, nahoş, demeden, hoş geldin deyip, buyur edebilelim başköşeye ve yaşamış olduğumuz her şeye sevgiyle şükredebilelim… Bu günüme gelmemde, bu günkü ben olmamda, hayatımda kazandığım ve boncuk, boncuk, TECRÜBE tespihime eklediğim, her bir tecrübede, emeği geçen tüm güzel canlara, sevgili aileme, akrabalarıma, dostlarıma, arkadaşlarıma, hayatımın her hangi bir diliminde, yolumuzun kesiştiği güzel yürekli, güzel insanlara, çok teşekkür ediyorum. Hayatıma kattıklarınız için teşekkürler, Bana yaşattıklarınız için teşekkürler, iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım, sağ olun, var olun… Her dem sevgi, dostluk ve muhabbetle… Mustafa Murat Güngör 23.05.2014 (c) Bu yazının her türlü telif hakkı yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazı AHDE VEFA içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

7 Responses to Beklemek Yorar

 1. Alev Abla dedi ki:

  Ne için olursa olsun beklemek gerçekten zordur. 👍😊

  Liked by 2 people

 2. Oğuz hocama sevgilerimle tam 6 yıl oldu birlikteyiz Mustafa hocam saygılar 🙏

  Liked by 1 kişi

 3. Beklemiyorum artık ben de önüme bakmak en güzel coşku ve hayat felsefem geçmiş acı vermiyor artık

  Liked by 1 kişi

  • mmuratgungor dedi ki:

   Yaşanan her neyse, yaşadığım şeyi niye yaşadım, bana ne anlatmaya çalışıyor deyip, elimden geldiğince perdesini aralar, verdiği dersi almaya çalışırım Hayat, getirdiği dersi alıp, anlayıp, kendime uyarlayıp, yola devam etmediğim sürece, o dersi anlayana kadar yaşatır durur, anlayayım diye benzer olayları bana. Zira yaşanan her neyse bir eksiğimi giderip, bir fazlalığımı törpüleyip, ulaştırır olgunluğa….

   Liked by 1 kişi

 4. Oğuz Süzen hocam harika tam 6 yıl olacak hep beraberiz iyi ki varsın sen de Mustafa hocam saygılar 🙏

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.