Ben Perdesi


BEN perdesinden,
Kurtulmadan, Sen,
Hakikati göremezsin,
Bulamazsın,
Kendini gerçekten…
Mustafa Murat Güngör
06.05.2017

About mmuratgungor

Bir biri ardına, devrilen her yıl, insandan, bir şeyler alıp, götürürken, birçok şeyleri de getirip, koyar ömür heybesine. Kaybettiklerimiz uğruna, kazandığımız ve ileriki yaşantımızda, bize fayda sağlayacak her şey TECRÜBEDİR. Her dert, her sıkıntı, her üzüntü, her kayıp, hayatın bize bir şeyler katma, bir şeyler anlatma çabasıdır. Bu çabaya kızarak, kırılarak, küserek, kendi kabuğumuza çekilerek değil, sebebini sorgulayarak, eksikliklerimizi gidererek, fazlalıklarımızı törpüleyerek ve bir daha aynı duruma düşmemek için, evvelce attığımız yanlış adımları, tekrarlamaktan vazgeçerek, hayata verdiğimiz her cevap TECRÜBEDİR… TECRÜBE acıdır ve aynı zamanda paha biçilmezdir zira onu kazanabilmek adına, bir şeyi kaybetmek, bir şeyden vazgeçmek, bir derde katlanmak, bir sıkıntıyı aşmak, kısacası büyük bir bedel ödemek zorundayızdır. Ve zamanla tecrübelerimiz arttıkça, hayatı ve karşımıza çıkarttığı, insanları, olayları ve durumları, daha iyi anlayıp, perde arkasındakileri daha iyi görmeye başlarız… Yeter ki hayatın bizi olgunlaştırmak, kendimize getirmek, dünyaya geliş amacımızı bize hatırlatmak için karşımıza çıkardıklarına, İyi, kötü, hoş, nahoş, demeden, hoş geldin deyip, buyur edebilelim başköşeye ve yaşamış olduğumuz her şeye sevgiyle şükredebilelim… Bu günüme gelmemde, bu günkü ben olmamda, hayatımda kazandığım ve boncuk, boncuk, TECRÜBE tespihime eklediğim, her bir tecrübede, emeği geçen tüm güzel canlara, sevgili aileme, akrabalarıma, dostlarıma, arkadaşlarıma, hayatımın her hangi bir diliminde, yolumuzun kesiştiği güzel yürekli, güzel insanlara, çok teşekkür ediyorum. Hayatıma kattıklarınız için teşekkürler, Bana yaşattıklarınız için teşekkürler, iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım, sağ olun, var olun… Her dem sevgi, dostluk ve muhabbetle… Mustafa Murat Güngör 23.05.2014 (c) Bu yazının her türlü telif hakkı yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazı ÖZDEYİŞ (AFORİZMALAR) içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

5 Responses to Ben Perdesi

 1. gumusdis.com dedi ki:

  Bencilliktir ben perdesi ben dedim ki yare ben ve sen olduk mu ikimiz biz değil ikimiz yine birbirinden bağımsız hür ama beyin gönül bir dedi yarim biz senin ile biz olmamalıyız guzummmm sen ve ben ikimiz.

  Liked by 1 kişi

 2. gumusdis.com dedi ki:

  Biyorsun hocam noktalama işaretlerini hic sevmiyorum illa ki bir anlam yüklemek istemiyorum laflarima ben de çok yogunum sormayın ne olacak bu koşuşturmacanin sonunda bilmiyorum ☺

  Liked by 1 kişi

  • mmuratgungor dedi ki:

   Noktalama işaretleri,
   Amaç değil, araçtır, daha güzel anlatmak için,
   Yazdığında, ifade etmek istediklerini,
   Ama ne kadar iyi kullanırsan kullan,
   Anlatamazsın, anlamak istemeyene, anlatmak istediğini.
   Ondan sebep, Boş geç, nasıl hissediyorsan,
   Öyle yaşa, Öyle yaz, istediğin gibi…

   Liked by 1 kişi

  • mmuratgungor dedi ki:

   Hayat buya,
   Hep oyalayıp durur bizi,
   Kandırmak ve uzaklaştırmak için,
   Kendimizden, kendimizi…

   Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.