Gerçeğin Demi Mustafa Murat Güngör Şiir Dinletisi


Üfledik nefesimizden, yine bir şiir’imize
Sözlerimiz kavuşsun diye
Kulağınıza ve gönlünüze..

Sus artık yeter!
Sır perdelerini pek o kadar yırtma.
Çünkü bize, kırıkları sarıp onarmak,
Sırları örtmek yaraşır…
Hz.Mevlana.

Bir hayalde,
Mutlu mesut ömür tüketeceğime,
Yanıp, yakılmayı yeğlerim,
Gerçeğin deminde…
Mustafa Murat Güngör
21.12.2021

About mmuratgungor

Bir biri ardına, devrilen her yıl, insandan, bir şeyler alıp, götürürken, birçok şeyleri de getirip, koyar ömür heybesine. Kaybettiklerimiz uğruna, kazandığımız ve ileriki yaşantımızda, bize fayda sağlayacak her şey TECRÜBEDİR. Her dert, her sıkıntı, her üzüntü, her kayıp, hayatın bize bir şeyler katma, bir şeyler anlatma çabasıdır. Bu çabaya kızarak, kırılarak, küserek, kendi kabuğumuza çekilerek değil, sebebini sorgulayarak, eksikliklerimizi gidererek, fazlalıklarımızı törpüleyerek ve bir daha aynı duruma düşmemek için, evvelce attığımız yanlış adımları, tekrarlamaktan vazgeçerek, hayata verdiğimiz her cevap TECRÜBEDİR… TECRÜBE acıdır ve aynı zamanda paha biçilmezdir zira onu kazanabilmek adına, bir şeyi kaybetmek, bir şeyden vazgeçmek, bir derde katlanmak, bir sıkıntıyı aşmak, kısacası büyük bir bedel ödemek zorundayızdır. Ve zamanla tecrübelerimiz arttıkça, hayatı ve karşımıza çıkarttığı, insanları, olayları ve durumları, daha iyi anlayıp, perde arkasındakileri daha iyi görmeye başlarız… Yeter ki hayatın bizi olgunlaştırmak, kendimize getirmek, dünyaya geliş amacımızı bize hatırlatmak için karşımıza çıkardıklarına, İyi, kötü, hoş, nahoş, demeden, hoş geldin deyip, buyur edebilelim başköşeye ve yaşamış olduğumuz her şeye sevgiyle şükredebilelim… Bu günüme gelmemde, bu günkü ben olmamda, hayatımda kazandığım ve boncuk, boncuk, TECRÜBE tespihime eklediğim, her bir tecrübede, emeği geçen tüm güzel canlara, sevgili aileme, akrabalarıma, dostlarıma, arkadaşlarıma, hayatımın her hangi bir diliminde, yolumuzun kesiştiği güzel yürekli, güzel insanlara, çok teşekkür ediyorum. Hayatıma kattıklarınız için teşekkürler, Bana yaşattıklarınız için teşekkürler, iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım, sağ olun, var olun… Her dem sevgi, dostluk ve muhabbetle… Mustafa Murat Güngör 23.05.2014 (c) Bu yazının her türlü telif hakkı yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazı ŞİİR DİNLETİLERİ içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

8 Responses to Gerçeğin Demi Mustafa Murat Güngör Şiir Dinletisi

 1. Mustafa hocam gönlünüze sağlık, mutlulukla dinledim ağzınıza sağlık. Ahh o sahte hayali temelleri yıkacak, sağlam temeller üzerine hayatlarımızı inşa etme cesaretimiz hep olsa.
  Sağolun, hafta sonu sabahıma iyi geldiniz.

  Liked by 1 kişi

 2. Alev Abla dedi ki:

  Biraz hayal çokta gerçek güzel olur… 😉

  Liked by 1 kişi

  • mmuratgungor dedi ki:

   Her şey bir hayalle başlar, emek, çaba ve zaman vermekle devam eder. Lakin bazen olmaz. Ne kadar çabalasan da olmaz, zira zorla güzellik olmaz. Sözümüz bu andan sonrasına. Zorlama, OLmuyorsa OLması senin hayrına değildir manasına…

   Liked by 1 kişi

 3. Alev Abla dedi ki:

  Emeğine gönlüne sağlık, keyifle dinledim. Selam ve sevgilerle…

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.