CESEDİN RÜYASI


 

Rüyamda,
Ben ölmüşüm
Etrafım kızıl saçlılarla dolu,
Pazar çantamda portakal
Ve,
Ben onsekizindeymişim.
Kimse yeşili bilmez
Kimse arkadaş olamaz,
İçindeki kıskançlığı atamaz,
Bir mecradaymışım ki,….

Kurtuldum birdenbire
Cenderelerden
Dedikodulardan
Aymazlıklardan
Ve sizlerden…………

Ho ho dandiniyo
Ho ho hemdiniko…
Çok yüzey ve çok kuzeysiniz,
Seviyorum hepinizi,
Kedinin fareyi
Kurdın kuzuyu sevdiği kadar…….
ERguvan/2020 son

Bu şiir, Şair dostum, ağabeyim,  Erdal Erkin!in facebook da paylaştığı yukarıdaki şiir’inden esinle yazdığım bir şiir’di. Kalemi daim olsun ve bu vesile ile kendisine gönül dolusu sevgi ve selam gönderelim…

İlkin Fareyi seven bir kediydin, oynayıp durdun.
Sonra Kuzuya aşık bir kurt oldun,
Aldın aşkın tadını yedin duruldun.
Hal bu ki Rüya gören bir cesettin,
Beden tabutunda, uyandın doğruldun.
En nihayetinde anladın,
Aslında ten kafesinde mahpus, bir kuştun,
Kırdın kafesi uçtun, kurtuldun…
Diyesim tuttu dedim, kendi kendime,
Uçtum gittim geldiğim yere…
Mustafa Murat Güngör
25.11.2020

Cesedin rüyası

About mmuratgungor

Bir biri ardına, devrilen her yıl, insandan, bir şeyler alıp, götürürken, birçok şeyleri de getirip, koyar ömür heybesine. Kaybettiklerimiz uğruna, kazandığımız ve ileriki yaşantımızda, bize fayda sağlayacak her şey TECRÜBEDİR. Her dert, her sıkıntı, her üzüntü, her kayıp, hayatın bize bir şeyler katma, bir şeyler anlatma çabasıdır. Bu çabaya kızarak, kırılarak, küserek, kendi kabuğumuza çekilerek değil, sebebini sorgulayarak, eksikliklerimizi gidererek, fazlalıklarımızı törpüleyerek ve bir daha aynı duruma düşmemek için, evvelce attığımız yanlış adımları, tekrarlamaktan vazgeçerek, hayata verdiğimiz her cevap TECRÜBEDİR… TECRÜBE acıdır ve aynı zamanda paha biçilmezdir zira onu kazanabilmek adına, bir şeyi kaybetmek, bir şeyden vazgeçmek, bir derde katlanmak, bir sıkıntıyı aşmak, kısacası büyük bir bedel ödemek zorundayızdır. Ve zamanla tecrübelerimiz arttıkça, hayatı ve karşımıza çıkarttığı, insanları, olayları ve durumları, daha iyi anlayıp, perde arkasındakileri daha iyi görmeye başlarız… Yeter ki hayatın bizi olgunlaştırmak, kendimize getirmek, dünyaya geliş amacımızı bize hatırlatmak için karşımıza çıkardıklarına, İyi, kötü, hoş, nahoş, demeden, hoş geldin deyip, buyur edebilelim başköşeye ve yaşamış olduğumuz her şeye sevgiyle şükredebilelim… Bu günüme gelmemde, bu günkü ben olmamda, hayatımda kazandığım ve boncuk, boncuk, TECRÜBE tespihime eklediğim, her bir tecrübede, emeği geçen tüm güzel canlara, sevgili aileme, akrabalarıma, dostlarıma, arkadaşlarıma, hayatımın her hangi bir diliminde, yolumuzun kesiştiği güzel yürekli, güzel insanlara, çok teşekkür ediyorum. Hayatıma kattıklarınız için teşekkürler, Bana yaşattıklarınız için teşekkürler, iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım, sağ olun, var olun… Her dem sevgi, dostluk ve muhabbetle… Mustafa Murat Güngör 23.05.2014 (c) Bu yazının her türlü telif hakkı yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazı AHDE VEFA içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.