Suistimal


Suistimal

İnsanı yaralayan
İyi niyeti, suistimal edip, kullanan,
Bir daha ki sefere,
O iyi niyeti bulamayınca şaşıran,
Olmaz olsun ama var, bir dolu insan …
Mustafa Murat Güngör
14.05.2016

About mmuratgungor

Bir biri ardına, devrilen her yıl, insandan, bir şeyler alıp, götürürken, birçok şeyleri de getirip, koyar ömür heybesine. Kaybettiklerimiz uğruna, kazandığımız ve ileriki yaşantımızda, bize fayda sağlayacak her şey TECRÜBEDİR. Her dert, her sıkıntı, her üzüntü, her kayıp, hayatın bize bir şeyler katma, bir şeyler anlatma çabasıdır. Bu çabaya kızarak, kırılarak, küserek, kendi kabuğumuza çekilerek değil, sebebini sorgulayarak, eksikliklerimizi gidererek, fazlalıklarımızı törpüleyerek ve bir daha aynı duruma düşmemek için, evvelce attığımız yanlış adımları, tekrarlamaktan vazgeçerek, hayata verdiğimiz her cevap TECRÜBEDİR… TECRÜBE acıdır ve aynı zamanda paha biçilmezdir zira onu kazanabilmek adına, bir şeyi kaybetmek, bir şeyden vazgeçmek, bir derde katlanmak, bir sıkıntıyı aşmak, kısacası büyük bir bedel ödemek zorundayızdır. Ve zamanla tecrübelerimiz arttıkça, hayatı ve karşımıza çıkarttığı, insanları, olayları ve durumları, daha iyi anlayıp, perde arkasındakileri daha iyi görmeye başlarız… Yeter ki hayatın bizi olgunlaştırmak, kendimize getirmek, dünyaya geliş amacımızı bize hatırlatmak için karşımıza çıkardıklarına, İyi, kötü, hoş, nahoş, demeden, hoş geldin deyip, buyur edebilelim başköşeye ve yaşamış olduğumuz her şeye sevgiyle şükredebilelim… Bu günüme gelmemde, bu günkü ben olmamda, hayatımda kazandığım ve boncuk, boncuk, TECRÜBE tespihime eklediğim, her bir tecrübede, emeği geçen tüm güzel canlara, sevgili aileme, akrabalarıma, dostlarıma, arkadaşlarıma, hayatımın her hangi bir diliminde, yolumuzun kesiştiği güzel yürekli, güzel insanlara, çok teşekkür ediyorum. Hayatıma kattıklarınız için teşekkürler, Bana yaşattıklarınız için teşekkürler, iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım, sağ olun, var olun… Her dem sevgi, dostluk ve muhabbetle… Mustafa Murat Güngör 23.05.2014 (c) Bu yazının her türlü telif hakkı yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazı ÖZDEYİŞ (AFORİZMALAR) içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

3 Responses to Suistimal

 1. Ümit dedi ki:

  İmtihan dünyasında,İyi niyeti su istimal edenler olmasaydı .” Elmas ile Kömür” birbirinden nasıl ayrılırdı. Kıymetli hocam.

  Liked by 3 people

  • mmuratgungor dedi ki:

   Yorumun için çok teşekkür ederim,
   Ne güzel söylemişsin, benim canım kardeşim,
   Lakin daha öncede ifade etmiştim,
   Ben hoca değil, öğrenciyim.
   Ondan sebep, iyi niyetimi suistimal edene, ikinci bir şans vermedim.

   Sen bana bakma, sınav dünyası ya bu dünya,
   Ben, ne kadar olmaz olsun, desem de,
   Olacaktır illaki, bir suistimal eden nasıl olsa…

   İyi ve şiirli günler olsun…

   Liked by 1 kişi

 2. Hazal dedi ki:

  Ah o iyi niyeti suistimal edenler…

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.