Son Gün


64831_604618879578278_291278360_n

O gün, son günüydü,
Senli günlerin, sensizliğe uzanan,
Gözyaşı sağanaklı,
Issız ve Islak kaldırımlarında,
Son defa, yürürken yan yana,
Bir sessizlik, oldu aramızda,
Nedeni, ne ise, ikimizin bildiği,
Bir sessizlik,
Kimsesizlik gibi, yalnız ve derin
Ve hüzün gibi, çaresizdi,

Aynı anda, aynı şeyi
Söyleyecekken dilimiz,
Yutkunduk ikimiz de,
Bir şeyler geldi, kalbimizden,
Lakin geçemedi, akıl süzgecinden,
Gelmişken, dilimizin ucuna,
Takıldı, kaldı boğazımıza,
Büyük bir acıyla, yutkunduk,
Yaşanmamış ve hiç yaşanmayacak,
Bir sevda da kaybolduk,

Var olmaktan razıyken,
Sonsuz ve sorunsuz,
Mülayim aşklarda,
Hırçın bir sevdanın,
Rüzgârında kanatlanıp,
Uçmayı göze alamadık,

Her şey olması,
Gerektiği gibi oldu,
Rüzgârla savrulan,
Aynı ağacın iki,
Sararmış yaprağı gibi,
Ayrı topraklara savrulduk,

Umudun,
Gül kokan baharı,
Ömrün son baharında,
Yine başka bir,
Kışa gebe kaldı,
Mustafa Murat GÜNGÖR
14.10.2012

(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve/veya temsilcilerine aittir.Şiirlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

About mmuratgungor

Bir biri ardına, devrilen her yıl, insandan, bir şeyler alıp, götürürken, birçok şeyleri de getirip, koyar ömür heybesine. Kaybettiklerimiz uğruna, kazandığımız ve ileriki yaşantımızda, bize fayda sağlayacak her şey TECRÜBEDİR. Her dert, her sıkıntı, her üzüntü, her kayıp, hayatın bize bir şeyler katma, bir şeyler anlatma çabasıdır. Bu çabaya kızarak, kırılarak, küserek, kendi kabuğumuza çekilerek değil, sebebini sorgulayarak, eksikliklerimizi gidererek, fazlalıklarımızı törpüleyerek ve bir daha aynı duruma düşmemek için, evvelce attığımız yanlış adımları, tekrarlamaktan vazgeçerek, hayata verdiğimiz her cevap TECRÜBEDİR… TECRÜBE acıdır ve aynı zamanda paha biçilmezdir zira onu kazanabilmek adına, bir şeyi kaybetmek, bir şeyden vazgeçmek, bir derde katlanmak, bir sıkıntıyı aşmak, kısacası büyük bir bedel ödemek zorundayızdır. Ve zamanla tecrübelerimiz arttıkça, hayatı ve karşımıza çıkarttığı, insanları, olayları ve durumları, daha iyi anlayıp, perde arkasındakileri daha iyi görmeye başlarız… Yeter ki hayatın bizi olgunlaştırmak, kendimize getirmek, dünyaya geliş amacımızı bize hatırlatmak için karşımıza çıkardıklarına, İyi, kötü, hoş, nahoş, demeden, hoş geldin deyip, buyur edebilelim başköşeye ve yaşamış olduğumuz her şeye sevgiyle şükredebilelim… Bu günüme gelmemde, bu günkü ben olmamda, hayatımda kazandığım ve boncuk, boncuk, TECRÜBE tespihime eklediğim, her bir tecrübede, emeği geçen tüm güzel canlara, sevgili aileme, akrabalarıma, dostlarıma, arkadaşlarıma, hayatımın her hangi bir diliminde, yolumuzun kesiştiği güzel yürekli, güzel insanlara, çok teşekkür ediyorum. Hayatıma kattıklarınız için teşekkürler, Bana yaşattıklarınız için teşekkürler, iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım, sağ olun, var olun… Her dem sevgi, dostluk ve muhabbetle… Mustafa Murat Güngör 23.05.2014 (c) Bu yazının her türlü telif hakkı yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazı ŞİİR içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.