Adı Bende Saklı


Adı Bende Saklı

Bir sevdiğim, var adı,
Bende saklı,
Anlatayım da siz bulun adını
Çok haylaz, uçarı,
Ele avuca sığmaz,
Yaramaz mı, yaramaz,
Bazen günlerce,
Haftalarca uğramaz,
Otururum başına,
Sarılırım kâğıda, kaleme,
Bir an evvel gelsin de,
Dem tutalım diye,
Ama nafile,
Susar ölümüne,
Bir dize konuşmaz,
Ne zaman,
Nereden çıkacağı,
Hiç mi hiç, belli olmaz,

Bazen bir resimden,
Bazen bir şarkıdan,
Bazen bir şair’in dizelerine karşı,
Bazen bir dost sohbetinden,
Bazen uykusuz bir gecenin,
Sabahına karşı,
Bazen sevgili ile dem tutarken,
Bazen gece yattığımda,
Bazen sessiz, umarsız daldığımda,
Uzak ufuklara,
Çıkıp, gelir,
Dokunur sevgiyle omzuma,
Girer usulca koynuma,
Öper yüreğimden, hasretle,
Dökülür dizeler, bir biri ardına
Ve haykırıp dururlar kulağıma,
Beni de yaz, beni de yaz,

Bildiniz değil mi?
Haylaz, yaramaz, uçarı,
Şiir’dir sevgilimin adı…
Mustafa Murat Güngör
02.12.2014

(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve/veya temsilcilerine aittir.Şiirlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

About mmuratgungor

Bir biri ardına, devrilen her yıl, insandan, bir şeyler alıp, götürürken, birçok şeyleri de getirip, koyar ömür heybesine. Kaybettiklerimiz uğruna, kazandığımız ve ileriki yaşantımızda, bize fayda sağlayacak her şey TECRÜBEDİR. Her dert, her sıkıntı, her üzüntü, her kayıp, hayatın bize bir şeyler katma, bir şeyler anlatma çabasıdır. Bu çabaya kızarak, kırılarak, küserek, kendi kabuğumuza çekilerek değil, sebebini sorgulayarak, eksikliklerimizi gidererek, fazlalıklarımızı törpüleyerek ve bir daha aynı duruma düşmemek için, evvelce attığımız yanlış adımları, tekrarlamaktan vazgeçerek, hayata verdiğimiz her cevap TECRÜBEDİR… TECRÜBE acıdır ve aynı zamanda paha biçilmezdir zira onu kazanabilmek adına, bir şeyi kaybetmek, bir şeyden vazgeçmek, bir derde katlanmak, bir sıkıntıyı aşmak, kısacası büyük bir bedel ödemek zorundayızdır. Ve zamanla tecrübelerimiz arttıkça, hayatı ve karşımıza çıkarttığı, insanları, olayları ve durumları, daha iyi anlayıp, perde arkasındakileri daha iyi görmeye başlarız… Yeter ki hayatın bizi olgunlaştırmak, kendimize getirmek, dünyaya geliş amacımızı bize hatırlatmak için karşımıza çıkardıklarına, İyi, kötü, hoş, nahoş, demeden, hoş geldin deyip, buyur edebilelim başköşeye ve yaşamış olduğumuz her şeye sevgiyle şükredebilelim… Bu günüme gelmemde, bu günkü ben olmamda, hayatımda kazandığım ve boncuk, boncuk, TECRÜBE tespihime eklediğim, her bir tecrübede, emeği geçen tüm güzel canlara, sevgili aileme, akrabalarıma, dostlarıma, arkadaşlarıma, hayatımın her hangi bir diliminde, yolumuzun kesiştiği güzel yürekli, güzel insanlara, çok teşekkür ediyorum. Hayatıma kattıklarınız için teşekkürler, Bana yaşattıklarınız için teşekkürler, iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım, sağ olun, var olun… Her dem sevgi, dostluk ve muhabbetle… Mustafa Murat Güngör 23.05.2014 (c) Bu yazının her türlü telif hakkı yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazı ŞİİR içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.