Senin İçin


Bu şiir’imizin tetikleyicisi ”Ebedi Gençlik”sayfasının ”Eve giderken” yazısı ki aşağıda linkini paylaştım. Kalemi ve farkındalığı daim olsun, yüreğine sağlık…

https://ebedigenclik.wordpress.com/2020/12/25/eve-donerken/

 

Arada bir durup bakmalı etrafa,
Hayatın koşuşturmalı, telaşlarında,
Bakmayı bilmeli, kaldırıp başını ufka,
Kim bilir ne güzellikler yaratılmıştır,
Senin için orada, o anda..
Bakmak gerek,
O güzellikleri görmek umuduyla.
Fark ederek,
Hep bir farkındalıkla..
Mustafa Murat Güngör
26.12.2020

About mmuratgungor

Bir biri ardına, devrilen her yıl, insandan, bir şeyler alıp, götürürken, birçok şeyleri de getirip, koyar ömür heybesine. Kaybettiklerimiz uğruna, kazandığımız ve ileriki yaşantımızda, bize fayda sağlayacak her şey TECRÜBEDİR. Her dert, her sıkıntı, her üzüntü, her kayıp, hayatın bize bir şeyler katma, bir şeyler anlatma çabasıdır. Bu çabaya kızarak, kırılarak, küserek, kendi kabuğumuza çekilerek değil, sebebini sorgulayarak, eksikliklerimizi gidererek, fazlalıklarımızı törpüleyerek ve bir daha aynı duruma düşmemek için, evvelce attığımız yanlış adımları, tekrarlamaktan vazgeçerek, hayata verdiğimiz her cevap TECRÜBEDİR… TECRÜBE acıdır ve aynı zamanda paha biçilmezdir zira onu kazanabilmek adına, bir şeyi kaybetmek, bir şeyden vazgeçmek, bir derde katlanmak, bir sıkıntıyı aşmak, kısacası büyük bir bedel ödemek zorundayızdır. Ve zamanla tecrübelerimiz arttıkça, hayatı ve karşımıza çıkarttığı, insanları, olayları ve durumları, daha iyi anlayıp, perde arkasındakileri daha iyi görmeye başlarız… Yeter ki hayatın bizi olgunlaştırmak, kendimize getirmek, dünyaya geliş amacımızı bize hatırlatmak için karşımıza çıkardıklarına, İyi, kötü, hoş, nahoş, demeden, hoş geldin deyip, buyur edebilelim başköşeye ve yaşamış olduğumuz her şeye sevgiyle şükredebilelim… Bu günüme gelmemde, bu günkü ben olmamda, hayatımda kazandığım ve boncuk, boncuk, TECRÜBE tespihime eklediğim, her bir tecrübede, emeği geçen tüm güzel canlara, sevgili aileme, akrabalarıma, dostlarıma, arkadaşlarıma, hayatımın her hangi bir diliminde, yolumuzun kesiştiği güzel yürekli, güzel insanlara, çok teşekkür ediyorum. Hayatıma kattıklarınız için teşekkürler, Bana yaşattıklarınız için teşekkürler, iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım, sağ olun, var olun… Her dem sevgi, dostluk ve muhabbetle… Mustafa Murat Güngör 23.05.2014 (c) Bu yazının her türlü telif hakkı yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazı AHDE VEFA içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

4 Responses to Senin İçin

 1. mynewperspective dedi ki:

  Kaleminize sağlık. Hayatı yasamaktansa, hayatın içinden koşmaktan başka bir şey yapmıyoruz çoğu zaman. Etrafımıza sadece bakmaktansa, etrafımızı görmeği öğrenmemiz gerekir.

  Liked by 2 people

  • mmuratgungor dedi ki:

   Evet ne güzel söylediniz.
   Dünya bir büyücü kocakarı,
   Çeşit çeşit büyülerle,
   Boyar durur gözümüzü,
   Bir rüyanın içinde,
   Dün ile yarın çıkmazında,
   Uyur gezerler gibi yapar,
   Ve yaşatır bizi.
   Halbuki hayat anda var olur,
   Anda yaşanır.
   Anlayabilen uyanır,
   Bu zalim büyüden kurtulur…

   Liked by 2 people

 2. Hayatı şiirlere yansıtan birine bir yazımla ilham kaynağı olabilmek…
  Ne kadar güzel!
  Çok mutlu oldum.
  Selam ve sevgilerimle…

  Liked by 1 kişi

  • mmuratgungor dedi ki:

   İnsan, insanın aynasıdır,
   Sözleriyle ve davranışlarıyla,
   Yaşadıkları ve hissettikleriyle,
   Yazdıkları ve dahi söyledikleriyle.
   Kaleminiz daim olsun,
   Gönül dolusu sevgi ve selam,
   Bizden size olsun…

   Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.