SONBAHAR


1011537_688669404506558_86429100_nSONBAHAR HÜZÜNLÜ BİR ŞARKIDIR,
YAZIN NEŞESİ VE SICAKLIĞININ ARDINDAN,
DAVETSİZCE ÇIKIP GELİR,
YAŞAMIN RENGİ VE ÇOŞKUSU YEŞİLİ,
HÜZNÜN SARISIYLA DEĞİŞTİRİR,

ELLERİMİZE, YOLLARIMIZA,
DÖKER SARARMIŞ YAPRAKLARI,
ESTİRİR RÜZGARLARINI,
DALDA TUTUNMAYA ÇALIŞAN,
SON YAPRAĞA İNAT,
DAHA SERT ESTİRİR,

KURUMUŞ DALLAR KALIR,
YAŞLI AĞAÇ GÖVDELERİNDE,
SARARMIŞ YAPRAKLAR TARUMAR,
YALANCI BİR ÖLÜM SARAR,
DÖRT BİR YANI,
VE DOĞA YAVAŞ, YAVAŞ,
ÖLÜM UYKUSUNA DALAR,

AĞLAMAK, HAYKIRMAK NAFİLE,
YENİDEN DOĞABİLMESİ İÇİN,
ÖLMESİ KAÇINILMAZDIR,
HER BİTİŞ,
ASLINDA BİR YENİLENMEDİR,
VE UNUTMA HER HÜZNÜN SONUNDAN,
HEP BİR MUTLULUK GELİR.
MUSTAFA MURAT GÜNGÖR
06.10.2010

(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve/veya temsilcilerine aittir.Şiirlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

 

Reklamlar

About mmuratgungor

Bir biri ardına, devrilen her yıl, insandan, bir şeyler alıp, götürürken, birçok şeyleri de getirip, koyar ömür heybesine. Kaybettiklerimiz uğruna, kazandığımız ve ileriki yaşantımızda, bize fayda sağlayacak her şey TECRÜBEDİR. Her dert, her sıkıntı, her üzüntü, her kayıp, hayatın bize bir şeyler katma, bir şeyler anlatma çabasıdır. Bu çabaya kızarak, kırılarak, küserek, kendi kabuğumuza çekilerek değil, sebebini sorgulayarak, eksikliklerimizi gidererek, fazlalıklarımızı törpüleyerek ve bir daha aynı duruma düşmemek için, evvelce attığımız yanlış adımları, tekrarlamaktan vazgeçerek, hayata verdiğimiz her cevap TECRÜBEDİR… TECRÜBE acıdır ve aynı zamanda paha biçilmezdir zira onu kazanabilmek adına, bir şeyi kaybetmek, bir şeyden vazgeçmek, bir derde katlanmak, bir sıkıntıyı aşmak, kısacası büyük bir bedel ödemek zorundayızdır. Ve zamanla tecrübelerimiz arttıkça, hayatı ve karşımıza çıkarttığı, insanları, olayları ve durumları, daha iyi anlayıp, perde arkasındakileri daha iyi görmeye başlarız… Yeter ki hayatın bizi olgunlaştırmak, kendimize getirmek, dünyaya geliş amacımızı bize hatırlatmak için karşımıza çıkardıklarına, İyi, kötü, hoş, nahoş, demeden, hoş geldin deyip, buyur edebilelim başköşeye ve yaşamış olduğumuz her şeye sevgiyle şükredebilelim… Bu günüme gelmemde, bu günkü ben olmamda, hayatımda kazandığım ve boncuk, boncuk, TECRÜBE tespihime eklediğim, her bir tecrübede, emeği geçen tüm güzel canlara, sevgili aileme, akrabalarıma, dostlarıma, arkadaşlarıma, hayatımın her hangi bir diliminde, yolumuzun kesiştiği güzel yürekli, güzel insanlara, çok teşekkür ediyorum. Hayatıma kattıklarınız için teşekkürler, Bana yaşattıklarınız için teşekkürler, iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım, sağ olun, var olun… Her dem sevgi, dostluk ve muhabbetle… Mustafa Murat Güngör 23.05.2014 (c) Bu yazının her türlü telif hakkı yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazı ŞİİR içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.