Varsa Yoksa


Hayat yaşamak
Ve kendini bilmek içindir dostum,
Bırak kim ne ederse etsin,
Seni hiç ilgilendirmesin,
Başını sokacağın sıcak bir yuvan,
Sevgi dolu ve huzur bulduğun bir ailen,
Yapmaktan mutlu olduğun bir işin,
Varsa,
Ve dahi
Yoksa hiç bir insana minnetin,
Kim ne derse desin,
Zenginde sensin,
Mutluda sensin,
Galipte sensin…
Mustafa Murat Güngör
01.05.2020

About mmuratgungor

Bir biri ardına, devrilen her yıl, insandan, bir şeyler alıp, götürürken, birçok şeyleri de getirip, koyar ömür heybesine. Kaybettiklerimiz uğruna, kazandığımız ve ileriki yaşantımızda, bize fayda sağlayacak her şey TECRÜBEDİR. Her dert, her sıkıntı, her üzüntü, her kayıp, hayatın bize bir şeyler katma, bir şeyler anlatma çabasıdır. Bu çabaya kızarak, kırılarak, küserek, kendi kabuğumuza çekilerek değil, sebebini sorgulayarak, eksikliklerimizi gidererek, fazlalıklarımızı törpüleyerek ve bir daha aynı duruma düşmemek için, evvelce attığımız yanlış adımları, tekrarlamaktan vazgeçerek, hayata verdiğimiz her cevap TECRÜBEDİR… TECRÜBE acıdır ve aynı zamanda paha biçilmezdir zira onu kazanabilmek adına, bir şeyi kaybetmek, bir şeyden vazgeçmek, bir derde katlanmak, bir sıkıntıyı aşmak, kısacası büyük bir bedel ödemek zorundayızdır. Ve zamanla tecrübelerimiz arttıkça, hayatı ve karşımıza çıkarttığı, insanları, olayları ve durumları, daha iyi anlayıp, perde arkasındakileri daha iyi görmeye başlarız… Yeter ki hayatın bizi olgunlaştırmak, kendimize getirmek, dünyaya geliş amacımızı bize hatırlatmak için karşımıza çıkardıklarına, İyi, kötü, hoş, nahoş, demeden, hoş geldin deyip, buyur edebilelim başköşeye ve yaşamış olduğumuz her şeye sevgiyle şükredebilelim… Bu günüme gelmemde, bu günkü ben olmamda, hayatımda kazandığım ve boncuk, boncuk, TECRÜBE tespihime eklediğim, her bir tecrübede, emeği geçen tüm güzel canlara, sevgili aileme, akrabalarıma, dostlarıma, arkadaşlarıma, hayatımın her hangi bir diliminde, yolumuzun kesiştiği güzel yürekli, güzel insanlara, çok teşekkür ediyorum. Hayatıma kattıklarınız için teşekkürler, Bana yaşattıklarınız için teşekkürler, iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım, sağ olun, var olun… Her dem sevgi, dostluk ve muhabbetle… Mustafa Murat Güngör 23.05.2014 (c) Bu yazının her türlü telif hakkı yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazı ŞİİR içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

15 Responses to Varsa Yoksa

 1. bypippo dedi ki:

  Varı var eden de yoku var edende biz ?

  Beğen

  • mmuratgungor dedi ki:

   Sandıklarımızla var yada yokuz,
   Sandıklarımızla mutlu yada mutsusuz,
   Sandıklarımızla zengin yada fakirirz,
   Sandıklarımızla galip yada malubuz,
   Biz ibaretiz sandıklarımızdan,
   Sandıklarımız ibaret beş duyumuzdan,
   Uyanıkken gördüğün bu rüyadan…
   Ölmeden önce uyanamazsan,
   Sandığın kadarsın,
   Geriye kalan et, kemik ve kan,
   Oda bir avuç naçar topraktan…

   Beğen

   • bypippo dedi ki:

    Her satır güzel, her satır birbirinden ihtişamlı lakin tek dikkatimi çeken bedeni ölüme ne kadar değer verildiği hem naçar toprak hem de bu kadar değerli dehşetli bir muamma!?

    Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.