Hayy’dan Hu’ya


Bu günkü Ah’de vefa paylaşımımız, Aslı68 isimli sayfa dostumuzun aşağıda linkini verdiğim yazısı. Kalemi daim olsun, tetikçiliğine sağlık deyip, paylaşımımızı yapalım

https://asli68.wordpress.com/2020/07/17/ve-aslinda-herkes-icinde-ki-cocugu-incitir-kizdikca-kirildikca-frida-kahlo/

Paylaştıklarınla, verdiklerinle artarsın,
Toplayıp, sakladıklarınla eksilir.
Çoğu insan bunun tersini bilir,
Sanır ki topladıkça, sakladıkça artar,
Paylaştıkça, dağıttıkça azalır,
Lakin gerçek öyle değildir.

Yaratan cimriyi sevmez,
Ben yoktan var edip, sana veriyorum,
Sende vardan kuluma ver der.

Ver ki HAYY’dan gelen,
HUU’ya gitsin.

Ver ki Bende sana daha çok vereyim,
Verdiklerini bereketlendireyim,
Verdiklerinin hayrına,
Ahret hayatını bayındır kılayım.

Cimri bilmez anlamaz,
Toplar da toplar,
Kimseye vermez,
Biriktirmenin hırsından
Biriktirdiklerini yiyemeden
En nihayetinde ölür gider,
Eller gelir,
Bütün biriktirdiklerini yer.

Sonuçta HAYY’dan gelen,
Yine HU’ ya gider,
Lakin cimriye bir hayrı dokunmaz.

Ondan sebep, yaşıyorken,
Paylaşabiliyorken,
Verebiliyorken ver,
Ver ki verdiklerin,
Hayrına vesile olsun,
Ver ki yeri yenisi
Ve daha hayırlısı ile dolsun,
Ver ki Ahret hayatın bayındır olsun…
Mustafa Murat Güngör
18.07.2020

About mmuratgungor

Bir biri ardına, devrilen her yıl, insandan, bir şeyler alıp, götürürken, birçok şeyleri de getirip, koyar ömür heybesine. Kaybettiklerimiz uğruna, kazandığımız ve ileriki yaşantımızda, bize fayda sağlayacak her şey TECRÜBEDİR. Her dert, her sıkıntı, her üzüntü, her kayıp, hayatın bize bir şeyler katma, bir şeyler anlatma çabasıdır. Bu çabaya kızarak, kırılarak, küserek, kendi kabuğumuza çekilerek değil, sebebini sorgulayarak, eksikliklerimizi gidererek, fazlalıklarımızı törpüleyerek ve bir daha aynı duruma düşmemek için, evvelce attığımız yanlış adımları, tekrarlamaktan vazgeçerek, hayata verdiğimiz her cevap TECRÜBEDİR… TECRÜBE acıdır ve aynı zamanda paha biçilmezdir zira onu kazanabilmek adına, bir şeyi kaybetmek, bir şeyden vazgeçmek, bir derde katlanmak, bir sıkıntıyı aşmak, kısacası büyük bir bedel ödemek zorundayızdır. Ve zamanla tecrübelerimiz arttıkça, hayatı ve karşımıza çıkarttığı, insanları, olayları ve durumları, daha iyi anlayıp, perde arkasındakileri daha iyi görmeye başlarız… Yeter ki hayatın bizi olgunlaştırmak, kendimize getirmek, dünyaya geliş amacımızı bize hatırlatmak için karşımıza çıkardıklarına, İyi, kötü, hoş, nahoş, demeden, hoş geldin deyip, buyur edebilelim başköşeye ve yaşamış olduğumuz her şeye sevgiyle şükredebilelim… Bu günüme gelmemde, bu günkü ben olmamda, hayatımda kazandığım ve boncuk, boncuk, TECRÜBE tespihime eklediğim, her bir tecrübede, emeği geçen tüm güzel canlara, sevgili aileme, akrabalarıma, dostlarıma, arkadaşlarıma, hayatımın her hangi bir diliminde, yolumuzun kesiştiği güzel yürekli, güzel insanlara, çok teşekkür ediyorum. Hayatıma kattıklarınız için teşekkürler, Bana yaşattıklarınız için teşekkürler, iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım, sağ olun, var olun… Her dem sevgi, dostluk ve muhabbetle… Mustafa Murat Güngör 23.05.2014 (c) Bu yazının her türlü telif hakkı yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazı AHDE VEFA içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

2 Responses to Hayy’dan Hu’ya

  1. Asli dedi ki:

    Yüreğine sağlık, güzel yürekli insan! 🙂

    Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.