Sevgi Kurtaracak


sevgi-kurtaracak

Sevgi kurtaracak insanlığı,
Yaratandan ötürü,
Sevmek tüm yaratılmışları,
Yeryüzü Cennet olacak,
Ayrı, gayrı yapmadan,
Seve bildiğinde, tüm canları…
Mustafa Murat Güngör
30.12.2016

About mmuratgungor

Bir biri ardına, devrilen her yıl, insandan, bir şeyler alıp, götürürken, birçok şeyleri de getirip, koyar ömür heybesine. Kaybettiklerimiz uğruna, kazandığımız ve ileriki yaşantımızda, bize fayda sağlayacak her şey TECRÜBEDİR. Her dert, her sıkıntı, her üzüntü, her kayıp, hayatın bize bir şeyler katma, bir şeyler anlatma çabasıdır. Bu çabaya kızarak, kırılarak, küserek, kendi kabuğumuza çekilerek değil, sebebini sorgulayarak, eksikliklerimizi gidererek, fazlalıklarımızı törpüleyerek ve bir daha aynı duruma düşmemek için, evvelce attığımız yanlış adımları, tekrarlamaktan vazgeçerek, hayata verdiğimiz her cevap TECRÜBEDİR… TECRÜBE acıdır ve aynı zamanda paha biçilmezdir zira onu kazanabilmek adına, bir şeyi kaybetmek, bir şeyden vazgeçmek, bir derde katlanmak, bir sıkıntıyı aşmak, kısacası büyük bir bedel ödemek zorundayızdır. Ve zamanla tecrübelerimiz arttıkça, hayatı ve karşımıza çıkarttığı, insanları, olayları ve durumları, daha iyi anlayıp, perde arkasındakileri daha iyi görmeye başlarız… Yeter ki hayatın bizi olgunlaştırmak, kendimize getirmek, dünyaya geliş amacımızı bize hatırlatmak için karşımıza çıkardıklarına, İyi, kötü, hoş, nahoş, demeden, hoş geldin deyip, buyur edebilelim başköşeye ve yaşamış olduğumuz her şeye sevgiyle şükredebilelim… Bu günüme gelmemde, bu günkü ben olmamda, hayatımda kazandığım ve boncuk, boncuk, TECRÜBE tespihime eklediğim, her bir tecrübede, emeği geçen tüm güzel canlara, sevgili aileme, akrabalarıma, dostlarıma, arkadaşlarıma, hayatımın her hangi bir diliminde, yolumuzun kesiştiği güzel yürekli, güzel insanlara, çok teşekkür ediyorum. Hayatıma kattıklarınız için teşekkürler, Bana yaşattıklarınız için teşekkürler, iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım, sağ olun, var olun… Her dem sevgi, dostluk ve muhabbetle… Mustafa Murat Güngör 23.05.2014 (c) Bu yazının her türlü telif hakkı yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazı ÖZDEYİŞ (AFORİZMALAR) içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

4 Responses to Sevgi Kurtaracak

 1. niasunset dedi ki:

  Yürekten inanmak istiyorum, ve diliyorum. Teşekkür ederim sevgili Murat Bey, Yeni Yıl’dan beklentimiz, istediğimiz o kadar açık ve yalın ki, umarım dalga dalga bu isteklerle yankılanır tüm dünya. Sevgiler, nia

  Liked by 1 kişi

  • mmuratgungor dedi ki:

   Sevginin hakim olduğu bir dünyayı,
   Umut etmekten, dile getirmekten ve elimizden geldiğince fiiliyata dökmekten,
   Hiç vazgeçmediğimiz ve gerçekleştiğini gördüğümüz bir dünyada yaşamak dileğiyle,
   Sevgi, dostluk ve muhabbetle,
   Gönül dolusu selam olsun,
   Yüreği sevgiye damlayan, tüm güzel yürekli damlalara…

   Liked by 1 kişi

 2. Breezesofmine dedi ki:

  Sevgi olmasa nice olurdu halimiz? Ne de güzel gönül damlalari .. Emeginize saglik 👏👏

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.