Şehrin Azizleri Siz Hangisisiniz ?


sehrin-azizleri

Şurası bir gerçek ki; bu dünyada iki tür insan var: biri konuşan tür, diğeri de yapan tür. İnsanların çoğu sadece konuşur, tek yaptıkları budur. ama sözün bittiği noktada dünyayı değiştiren yapanlardır. Yaparken bizi de değiştirirler, bu yüzden de onları asla unutmayız. Siz hangisisiniz? Sadece konuşuyor musunuz yoksa yerinizden kalkıp bir şeyler yapıyor musunuz? çünkü inanın bana geri kalan ne varsa; kahve dedikodusundan başka bir şey değil!

Şehrin Azizleri 2

About mmuratgungor

Bir biri ardına, devrilen her yıl, insandan, bir şeyler alıp, götürürken, birçok şeyleri de getirip, koyar ömür heybesine. Kaybettiklerimiz uğruna, kazandığımız ve ileriki yaşantımızda, bize fayda sağlayacak her şey TECRÜBEDİR. Her dert, her sıkıntı, her üzüntü, her kayıp, hayatın bize bir şeyler katma, bir şeyler anlatma çabasıdır. Bu çabaya kızarak, kırılarak, küserek, kendi kabuğumuza çekilerek değil, sebebini sorgulayarak, eksikliklerimizi gidererek, fazlalıklarımızı törpüleyerek ve bir daha aynı duruma düşmemek için, evvelce attığımız yanlış adımları, tekrarlamaktan vazgeçerek, hayata verdiğimiz her cevap TECRÜBEDİR… TECRÜBE acıdır ve aynı zamanda paha biçilmezdir zira onu kazanabilmek adına, bir şeyi kaybetmek, bir şeyden vazgeçmek, bir derde katlanmak, bir sıkıntıyı aşmak, kısacası büyük bir bedel ödemek zorundayızdır. Ve zamanla tecrübelerimiz arttıkça, hayatı ve karşımıza çıkarttığı, insanları, olayları ve durumları, daha iyi anlayıp, perde arkasındakileri daha iyi görmeye başlarız… Yeter ki hayatın bizi olgunlaştırmak, kendimize getirmek, dünyaya geliş amacımızı bize hatırlatmak için karşımıza çıkardıklarına, İyi, kötü, hoş, nahoş, demeden, hoş geldin deyip, buyur edebilelim başköşeye ve yaşamış olduğumuz her şeye sevgiyle şükredebilelim… Bu günüme gelmemde, bu günkü ben olmamda, hayatımda kazandığım ve boncuk, boncuk, TECRÜBE tespihime eklediğim, her bir tecrübede, emeği geçen tüm güzel canlara, sevgili aileme, akrabalarıma, dostlarıma, arkadaşlarıma, hayatımın her hangi bir diliminde, yolumuzun kesiştiği güzel yürekli, güzel insanlara, çok teşekkür ediyorum. Hayatıma kattıklarınız için teşekkürler, Bana yaşattıklarınız için teşekkürler, iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım, sağ olun, var olun… Her dem sevgi, dostluk ve muhabbetle… Mustafa Murat Güngör 23.05.2014 (c) Bu yazının her türlü telif hakkı yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazı FİLM REPLİKLERİ içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

4 Responses to Şehrin Azizleri Siz Hangisisiniz ?

 1. sevinclidunya dedi ki:

  Günaydın… Salam olsun qardaş ölkeye.
  Az danışıb, çox iş görenlerden)))

  Liked by 1 kişi

  • mmuratgungor dedi ki:

   Günaydın, gönül dolusu sevgi ve selam olsun, kardeşlerimize…
   Çok danışıp, şaşırıp, kalmaktansa,
   Az danışıp, işe girişmek daha iyidir, öz akılla … 🙂

   Liked by 1 kişi

 2. niasunset dedi ki:

  Çok konuşuyoruz, herşeyi biliyoruz, herşeyi tüketiyoruz, ama dediğiniz gibi hiç bir şey üretmiyoruz, hiç bir şey var etmiyoruz… Dostluk bile emek isteyen bir oluşum, Bilmiyorum sevgili Murat Bey, bizim tayfa ne kadar başarılı olacaktır bu dalgalı denizlerde 🙂 Ellerinize sağlık. Teşekkür ederim, sevgiler, nia

  Liked by 2 people

  • mmuratgungor dedi ki:

   Umudumuz var ve her dem taze olsun,
   Söylemekle dilimizde tüy bitse de,
   Sevgiye, dostluğa ve muhabbete, inancımız tam olsun,
   Yüreği sevgiye damlayan, her güzel yürekli damlaya,
   Gönül dolusu sevgi ve selam olsun…

   Liked by 2 people

Yorumlar kapatıldı.