Seçim Senin


Seçim Senin

Yaşarken, o kadar çok kırılırız ki, bir daha kırılmamak için, her seferin de, bir kat tuğla daha döşeriz gönül evimize. Neden sonra farkında olmadan ördüğümüz bu yüksek duvarlar arasında kaldığımızı fark ederiz, duvarlar yüksektir, hem de penceresiz, kimse sizi kıramaz, kırılma riski yoktur ama karanlık, izbe ve ıssızdır gönül evimiz.

Bunu fark edebilmek bile bir kurtuluştur, içinde bulunduğu bu karanlıktan, eğer gerçekten isterse insan. Zira o duvarları örecek gücü olan insan, onları yıkabilecek güçte olduğunun da farkına varmıştır.

Bizler sevgi üzerine yaratılan varlıklarız ve sevgisiz yaşayamayız. Karşımıza çıkan her yanlış insan, biz sevmeye devam ettikçe, en sonunda bulacağımız doğru insanın, kıymetini bilmemiz ve gerçek sevgiye ulaştığımızda onu layığı ile sevebilmemiz için karşımıza çıkan sınavlardır. Sınavlardan, yılmadan, çıkardığımız dersler ile bir sonraki sınava hazırlanmalıyız ki en sonunda, gerçek aşk mükafatına kavuşa bilelim.

Şimdi seçim senin, ya doğana uygun bir şekilde hareket eder tüm duvarlarını yıkar gerçek sevgiyi ararsın ya da duvarlarına bir kat daha ekler, karanlıklarda risksiz ve fakat sevgisiz yaşarsın.
Seçimi yapacak olanda, seçimini gerçekleştirecek güçte sensin, senin yüreğin, içine bak, doğru seçeneği göreceksin…

Her dem sevgi, dostluk ve muhabbetle…

Mustafa Murat Güngör
29.05.2015

Reklam

About mmuratgungor

Bir biri ardına, devrilen her yıl, insandan, bir şeyler alıp, götürürken, birçok şeyleri de getirip, koyar ömür heybesine. Kaybettiklerimiz uğruna, kazandığımız ve ileriki yaşantımızda, bize fayda sağlayacak her şey TECRÜBEDİR. Her dert, her sıkıntı, her üzüntü, her kayıp, hayatın bize bir şeyler katma, bir şeyler anlatma çabasıdır. Bu çabaya kızarak, kırılarak, küserek, kendi kabuğumuza çekilerek değil, sebebini sorgulayarak, eksikliklerimizi gidererek, fazlalıklarımızı törpüleyerek ve bir daha aynı duruma düşmemek için, evvelce attığımız yanlış adımları, tekrarlamaktan vazgeçerek, hayata verdiğimiz her cevap TECRÜBEDİR… TECRÜBE acıdır ve aynı zamanda paha biçilmezdir zira onu kazanabilmek adına, bir şeyi kaybetmek, bir şeyden vazgeçmek, bir derde katlanmak, bir sıkıntıyı aşmak, kısacası büyük bir bedel ödemek zorundayızdır. Ve zamanla tecrübelerimiz arttıkça, hayatı ve karşımıza çıkarttığı, insanları, olayları ve durumları, daha iyi anlayıp, perde arkasındakileri daha iyi görmeye başlarız… Yeter ki hayatın bizi olgunlaştırmak, kendimize getirmek, dünyaya geliş amacımızı bize hatırlatmak için karşımıza çıkardıklarına, İyi, kötü, hoş, nahoş, demeden, hoş geldin deyip, buyur edebilelim başköşeye ve yaşamış olduğumuz her şeye sevgiyle şükredebilelim… Bu günüme gelmemde, bu günkü ben olmamda, hayatımda kazandığım ve boncuk, boncuk, TECRÜBE tespihime eklediğim, her bir tecrübede, emeği geçen tüm güzel canlara, sevgili aileme, akrabalarıma, dostlarıma, arkadaşlarıma, hayatımın her hangi bir diliminde, yolumuzun kesiştiği güzel yürekli, güzel insanlara, çok teşekkür ediyorum. Hayatıma kattıklarınız için teşekkürler, Bana yaşattıklarınız için teşekkürler, iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım, sağ olun, var olun… Her dem sevgi, dostluk ve muhabbetle… Mustafa Murat Güngör 23.05.2014 (c) Bu yazının her türlü telif hakkı yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazı MAKALE içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.