Sevginin Rengi


Görüntü 2 (26.11.2012 20-45)

Sevginin bir rengi,
Olsaydı eğer,
Beyaz olurdu,
Bir papatya gibi,
Saf, temiz, sade,
Ve güven dolu,

Sevginin bir rengi,
Olsaydı eğer,
Mavi olurdu,
Gök yüzü gibi, özgür,
Ve deniz gibi, engin

Sevginin bir rengi,
Olsaydı eğer,
Yeşil olurdu,
Yemyeşil,
Bir orman gibi,
Huzurlu ve dingin,

Sevginin bir rengi,
Olsaydı eğer,
Kırmızı olurdu,
Kan gibi,
İnsana can veren,
Cana can katan,

Sevginin bir rengi
Olsaydı, eğer
Sarı olurdu,
Ayrılık kimi zaman,
Sonrasında kavuşmak,
Daha bir coşkuyla,
Daha bir candan,

Sevginin bir rengi,
Olsaydı eğer,
Turuncu olurdu,
Değiştirirdi,
Ve güzelleştirirdi,
Sihirli bir değnek misali,
Geldiği ve geçtiği
Her yeri,

Sevginin bir rengi
Olsaydı eğer,
Pembe olurdu,
Tozpembe,
Bir gül gibi,
İnce, narin, neşeli
Ve sevimli,

Aslında sevginin,
Bir rengi yoktur,
Çünkü sevgi,
Rengârenktir,
Gökkuşağı misali,
Kucaklar dünyayı,
Bir kuşak gibi,
Dolanır beline,
Ve daha yaşanılası,
Bir yer yapar,
Bu köhne dünyayı,

Sevgi insan olmak için,
En gerekli adımdır,
Çünkü sevgi yaşamın,
Tüm renklerini,
Mükemmel bir ahenkle,
İçinde barındırır…

Mustafa Murat Güngör
18.11.2012

(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve/veya temsilcilerine aittir.Şiirlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

About mmuratgungor

Bir biri ardına, devrilen her yıl, insandan, bir şeyler alıp, götürürken, birçok şeyleri de getirip, koyar ömür heybesine. Kaybettiklerimiz uğruna, kazandığımız ve ileriki yaşantımızda, bize fayda sağlayacak her şey TECRÜBEDİR. Her dert, her sıkıntı, her üzüntü, her kayıp, hayatın bize bir şeyler katma, bir şeyler anlatma çabasıdır. Bu çabaya kızarak, kırılarak, küserek, kendi kabuğumuza çekilerek değil, sebebini sorgulayarak, eksikliklerimizi gidererek, fazlalıklarımızı törpüleyerek ve bir daha aynı duruma düşmemek için, evvelce attığımız yanlış adımları, tekrarlamaktan vazgeçerek, hayata verdiğimiz her cevap TECRÜBEDİR… TECRÜBE acıdır ve aynı zamanda paha biçilmezdir zira onu kazanabilmek adına, bir şeyi kaybetmek, bir şeyden vazgeçmek, bir derde katlanmak, bir sıkıntıyı aşmak, kısacası büyük bir bedel ödemek zorundayızdır. Ve zamanla tecrübelerimiz arttıkça, hayatı ve karşımıza çıkarttığı, insanları, olayları ve durumları, daha iyi anlayıp, perde arkasındakileri daha iyi görmeye başlarız… Yeter ki hayatın bizi olgunlaştırmak, kendimize getirmek, dünyaya geliş amacımızı bize hatırlatmak için karşımıza çıkardıklarına, İyi, kötü, hoş, nahoş, demeden, hoş geldin deyip, buyur edebilelim başköşeye ve yaşamış olduğumuz her şeye sevgiyle şükredebilelim… Bu günüme gelmemde, bu günkü ben olmamda, hayatımda kazandığım ve boncuk, boncuk, TECRÜBE tespihime eklediğim, her bir tecrübede, emeği geçen tüm güzel canlara, sevgili aileme, akrabalarıma, dostlarıma, arkadaşlarıma, hayatımın her hangi bir diliminde, yolumuzun kesiştiği güzel yürekli, güzel insanlara, çok teşekkür ediyorum. Hayatıma kattıklarınız için teşekkürler, Bana yaşattıklarınız için teşekkürler, iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım, sağ olun, var olun… Her dem sevgi, dostluk ve muhabbetle… Mustafa Murat Güngör 23.05.2014 (c) Bu yazının her türlü telif hakkı yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazı ŞİİR içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.