GERÇEĞİN DEMİ


Ahde Vefa  da bu gün günlerden Aslı’nda / Aslı’nda her şey Aslı için sayfa dostumuzun ”Gerçek Seni Çıldırtır!/ *Australia (2008)” isimli paylaşımından esinle dizelere döktüğümüz aşağıdaki şiir’imizde. Esin veren yazıların daim olsun, Yüreğine sağlık… Yazı linkini aşağıda paylaşıyorum.

https://aslinda.blog/2021/12/18/australia-2008/

Gerçeğin demi

Bir hayalde,
Mutlu mesut ömür tüketeceğime,
Yanıp, yakılmayı yeğlerim,
Gerçeğin deminde…
Mustafa Murat Güngör
21.12.2021

Yanlış şeyler, yıkılsın diye,
Gelir gerçekler, üzerine, üzerine.

Zira
Bir bina yerleşmişse
Çürük temeller üzerine,
Katları ne kadar güzel
Ve sağlam döşesen de,
Temel zayıfsa yıkılır gene de.

Yıkılması daha iyidir de,
Çürük temeller üzerine
Yükseleceğine.

Atalarımızın da dediği üzere,
Kardır, zararın neresinden dönülürse.

Ondan sebep,
Gerçek geldi mi, bir kere,
Gelmez perde, perde,
Top yekûn yürür üzerine,
Silkeler binayı, yıkıp,
Yerine yenisini yap diye,
Daha sağlam temeller üzerine…

Fikrimdir naçizane,
Hayalden temeller üzerine,
Hayali katlar döşeyeceğime,
Yıkar yeniden yaparım,
Sağlam gerçekler üzerine…
Mustafa Murat Güngör
25.12.2021

Reklam

About mmuratgungor

Bir biri ardına, devrilen her yıl, insandan, bir şeyler alıp, götürürken, birçok şeyleri de getirip, koyar ömür heybesine. Kaybettiklerimiz uğruna, kazandığımız ve ileriki yaşantımızda, bize fayda sağlayacak her şey TECRÜBEDİR. Her dert, her sıkıntı, her üzüntü, her kayıp, hayatın bize bir şeyler katma, bir şeyler anlatma çabasıdır. Bu çabaya kızarak, kırılarak, küserek, kendi kabuğumuza çekilerek değil, sebebini sorgulayarak, eksikliklerimizi gidererek, fazlalıklarımızı törpüleyerek ve bir daha aynı duruma düşmemek için, evvelce attığımız yanlış adımları, tekrarlamaktan vazgeçerek, hayata verdiğimiz her cevap TECRÜBEDİR… TECRÜBE acıdır ve aynı zamanda paha biçilmezdir zira onu kazanabilmek adına, bir şeyi kaybetmek, bir şeyden vazgeçmek, bir derde katlanmak, bir sıkıntıyı aşmak, kısacası büyük bir bedel ödemek zorundayızdır. Ve zamanla tecrübelerimiz arttıkça, hayatı ve karşımıza çıkarttığı, insanları, olayları ve durumları, daha iyi anlayıp, perde arkasındakileri daha iyi görmeye başlarız… Yeter ki hayatın bizi olgunlaştırmak, kendimize getirmek, dünyaya geliş amacımızı bize hatırlatmak için karşımıza çıkardıklarına, İyi, kötü, hoş, nahoş, demeden, hoş geldin deyip, buyur edebilelim başköşeye ve yaşamış olduğumuz her şeye sevgiyle şükredebilelim… Bu günüme gelmemde, bu günkü ben olmamda, hayatımda kazandığım ve boncuk, boncuk, TECRÜBE tespihime eklediğim, her bir tecrübede, emeği geçen tüm güzel canlara, sevgili aileme, akrabalarıma, dostlarıma, arkadaşlarıma, hayatımın her hangi bir diliminde, yolumuzun kesiştiği güzel yürekli, güzel insanlara, çok teşekkür ediyorum. Hayatıma kattıklarınız için teşekkürler, Bana yaşattıklarınız için teşekkürler, iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım, sağ olun, var olun… Her dem sevgi, dostluk ve muhabbetle… Mustafa Murat Güngör 23.05.2014 (c) Bu yazının her türlü telif hakkı yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazı AHDE VEFA içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

3 Responses to GERÇEĞİN DEMİ

  1. Alev Abla dedi ki:

    Müthiş güzel bir esinlenme olmuş. Yüreğine ,kalemine sağlık Murat… 🧿

    Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.