Hayat Akar


Akar 01

Bir ahde vefa daha Aslı’nda Sayfasının ‘Birbirimizle Bağ Kuramadık/ *Always Be My Maybe (2019) isimli paylaşımına yaptığımız yorumdan, Okumak isteyen için aşağıda linkini paylaştım. Kadrolu tetikçimiz Aslı’ya teşekkür ederiz, Tetikleyici yazılarının her daim devamını dileriz.

https://wordpress.com/read/blogs/90825580/posts/7201

Bazen seçtiklerimizle,
Bazen seçmeyi isteyip de,
Seçemediklerimizle,
Bazende seçmeyip,
Es geçtiklerimizle,

Asıl olan akışta kalmak,
Anladığım kadarıyla.

Hakkın karşına çıkardığı değişimlere,
Direnmek yerine,
Ayak uydurmak yeniliklere,

Yeniliklere karşı değil,
Yenilikleri kabulle,
Yeniyle birlikte,
Ve ahenkle,
Akmayı bilmekte,
Asıl mesele,

Zira biten bir şey var ise ömrümüzde,
Bilmek ve anlamak gerek,
Artık hayrı ve katkısı yoktur
Ve dahi olmayacaktır bize…
Mustafa Murat Güngör                                                                                                    23.12.2020

About mmuratgungor

Bir biri ardına, devrilen her yıl, insandan, bir şeyler alıp, götürürken, birçok şeyleri de getirip, koyar ömür heybesine. Kaybettiklerimiz uğruna, kazandığımız ve ileriki yaşantımızda, bize fayda sağlayacak her şey TECRÜBEDİR. Her dert, her sıkıntı, her üzüntü, her kayıp, hayatın bize bir şeyler katma, bir şeyler anlatma çabasıdır. Bu çabaya kızarak, kırılarak, küserek, kendi kabuğumuza çekilerek değil, sebebini sorgulayarak, eksikliklerimizi gidererek, fazlalıklarımızı törpüleyerek ve bir daha aynı duruma düşmemek için, evvelce attığımız yanlış adımları, tekrarlamaktan vazgeçerek, hayata verdiğimiz her cevap TECRÜBEDİR… TECRÜBE acıdır ve aynı zamanda paha biçilmezdir zira onu kazanabilmek adına, bir şeyi kaybetmek, bir şeyden vazgeçmek, bir derde katlanmak, bir sıkıntıyı aşmak, kısacası büyük bir bedel ödemek zorundayızdır. Ve zamanla tecrübelerimiz arttıkça, hayatı ve karşımıza çıkarttığı, insanları, olayları ve durumları, daha iyi anlayıp, perde arkasındakileri daha iyi görmeye başlarız… Yeter ki hayatın bizi olgunlaştırmak, kendimize getirmek, dünyaya geliş amacımızı bize hatırlatmak için karşımıza çıkardıklarına, İyi, kötü, hoş, nahoş, demeden, hoş geldin deyip, buyur edebilelim başköşeye ve yaşamış olduğumuz her şeye sevgiyle şükredebilelim… Bu günüme gelmemde, bu günkü ben olmamda, hayatımda kazandığım ve boncuk, boncuk, TECRÜBE tespihime eklediğim, her bir tecrübede, emeği geçen tüm güzel canlara, sevgili aileme, akrabalarıma, dostlarıma, arkadaşlarıma, hayatımın her hangi bir diliminde, yolumuzun kesiştiği güzel yürekli, güzel insanlara, çok teşekkür ediyorum. Hayatıma kattıklarınız için teşekkürler, Bana yaşattıklarınız için teşekkürler, iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım, sağ olun, var olun… Her dem sevgi, dostluk ve muhabbetle… Mustafa Murat Güngör 23.05.2014 (c) Bu yazının her türlü telif hakkı yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazı AHDE VEFA içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

5 Responses to Hayat Akar

 1. Alev Abla dedi ki:

  Ahde vefa ettik mi denir? Aslı’ya uğradım. Nehir şiiri zaten biliyorum çok güzel ve ben de Güzel insanların arasında huzurluyum dedim. 👍😊

  Liked by 2 people

 2. Aslı yı okurken çok mutlu oluyorum teşekkürler hocam 🙏

  Liked by 1 kişi

  • mmuratgungor dedi ki:

   Gerçekten güzel, orijinal ve ilham veren paylaşımlar yapan üretken bir kardeşim Aslı, hemen hemen her gün bir güzel paylaşımı oluyor ve bu üretkenliğinden bende ziyadesi ile nasipleniyorum. Son zamanlarda bir çok şiir’ime yazdıkları ile, paylaştığı sözler ile esin kaynağı oluyor, şiirlerimi tetikliyor, yukarıdaki şiirde olduğu gibi sağ olsun var olsun., üretkenliği daim olsun….

   Liked by 2 people

Yorumlar kapatıldı.