Gitmeli


Şiir’imize ilham veren sayfa dostumuz Oğuz Süzen bunuherkesbilir ve Yazısı ”Dilek” Aşağıdaki Linkten ulaşabilirsiniz kendisine. Kelemi ve dahi yüreğinin seslenişleri daim olsun…

https://bunuherkesbilir.wordpress.com/2020/11/28/dilek/

En güzeli diyorum,
Kendi kendime,
Gitmeli ormanın yeşiline,
Denizin mavisine,

Bırakmalı kendini,
Rüzgarın nefesine,
Göğün kubbesine,
Bir yağmur damlasının nemine,
Bir bülbülün yari güle,
Şakıdığı türkünün demine,

Gitmeli diyorum,
Onca hayhuyun içine,
Düşüp, debeleneceğine,

Hay’dan gelip,
Hu’yu bulacağı yere…
Gitmeli…
Mustafa Murat Güngör
28.11.2020

About mmuratgungor

Bir biri ardına, devrilen her yıl, insandan, bir şeyler alıp, götürürken, birçok şeyleri de getirip, koyar ömür heybesine. Kaybettiklerimiz uğruna, kazandığımız ve ileriki yaşantımızda, bize fayda sağlayacak her şey TECRÜBEDİR. Her dert, her sıkıntı, her üzüntü, her kayıp, hayatın bize bir şeyler katma, bir şeyler anlatma çabasıdır. Bu çabaya kızarak, kırılarak, küserek, kendi kabuğumuza çekilerek değil, sebebini sorgulayarak, eksikliklerimizi gidererek, fazlalıklarımızı törpüleyerek ve bir daha aynı duruma düşmemek için, evvelce attığımız yanlış adımları, tekrarlamaktan vazgeçerek, hayata verdiğimiz her cevap TECRÜBEDİR… TECRÜBE acıdır ve aynı zamanda paha biçilmezdir zira onu kazanabilmek adına, bir şeyi kaybetmek, bir şeyden vazgeçmek, bir derde katlanmak, bir sıkıntıyı aşmak, kısacası büyük bir bedel ödemek zorundayızdır. Ve zamanla tecrübelerimiz arttıkça, hayatı ve karşımıza çıkarttığı, insanları, olayları ve durumları, daha iyi anlayıp, perde arkasındakileri daha iyi görmeye başlarız… Yeter ki hayatın bizi olgunlaştırmak, kendimize getirmek, dünyaya geliş amacımızı bize hatırlatmak için karşımıza çıkardıklarına, İyi, kötü, hoş, nahoş, demeden, hoş geldin deyip, buyur edebilelim başköşeye ve yaşamış olduğumuz her şeye sevgiyle şükredebilelim… Bu günüme gelmemde, bu günkü ben olmamda, hayatımda kazandığım ve boncuk, boncuk, TECRÜBE tespihime eklediğim, her bir tecrübede, emeği geçen tüm güzel canlara, sevgili aileme, akrabalarıma, dostlarıma, arkadaşlarıma, hayatımın her hangi bir diliminde, yolumuzun kesiştiği güzel yürekli, güzel insanlara, çok teşekkür ediyorum. Hayatıma kattıklarınız için teşekkürler, Bana yaşattıklarınız için teşekkürler, iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım, sağ olun, var olun… Her dem sevgi, dostluk ve muhabbetle… Mustafa Murat Güngör 23.05.2014 (c) Bu yazının her türlü telif hakkı yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazı AHDE VEFA içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

2 Responses to Gitmeli

 1. oguzsuzen dedi ki:

  Size teşekkür ederim sayın Murat bey, bu güzel paylaşım biz okuyuclarınızı onore ediyor, en azından ben biliyorum ki, benden çıktıktan sonra o yazılarım herkesindir, emeğinize ve güzel bakış açısınıza sağlık.

  Liked by 1 kişi

  • mmuratgungor dedi ki:

   Sevgili kardeşim,
   Şu konuda oturup da bir şiir yazayım dediğim çok nadirdir,
   Bazen bir resim, bazen bir yazı, bazen o yazıda bir kelime,
   Bazen başka bir şiir, şarkı yada söz tetikleyiverir yazacağım şiir’i
   O an dökülür gelir, gönül pınarından şiir seli
   Bende bu şiirleri, tetikleyenleri ve dahi
   Tetikledikleri eserleri,
   Şiir’imle birlikte paylaşarak istedim ki
   Gerçekleştire bileyim Ahde vefa göstermeyi.
   Bu düşünceyle hayata geçti bloğumdaki,
   AHDE VEFA Seçkisi.
   İyide oldu, Sayfamda ki
   Okurların bir birlerini,
   Bulmasına vesile olduğu gibi,
   Bir nebze teşekkür etmiş de oluyorum
   Tetikleyenlere, Şiirlerimi.
   Ve dahi paylaşmış oluyorum,
   Şiir’imin hikayesini.
   Daha ne olsun.
   Her dem Sevgi, dostluk ve muhabbetle,
   Yer yüzü Cennet olsun,
   Diyelim de vazımız bu dilekle son bulsun…

   Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.