Bin’inci Paylaşım


WordPresste 1000. paylaşımım bu, bundan evvel tam 999 tane paylaşım yapmışım, Haziran 2014’ten bu yana.

999. Paylaşımım çocukluğum üzerine yaşadıklarımı, hissettiklerimi en saf ve samimi haliyle anlattığım, çocukluğumun kapılarını açtığım” ŞANSLI ÇOKUKLARDIK ” şiir’im ve dahi bu şiir’i tetikleyen yazarımızın yazısı, ah de vefa bağlamında ve dahi çocukluk bahçemin güzel canlarıyla birlikte tarihe not düştüğümüz siyah beyaz bir fotoğraf olmuştu yaptığım paylaşım. Şanslı çocuklardık Çok Şükür…

999. paylaşımda elde ettiğim performansı !!! Bin’inci paylaşımım da ne ile elde ede bilirim diye düşündüm, Aşk üzerine olması gerektiğine karar verdim zira AŞK da, çocukluk gibi hemen hemen her insanın yaşadığı bir dönem, kişi hayatının en önemli olaylarından biri. İnsanı hamken pişiren, kıvama getiren, olduran, olgunlaştıran en önemli olay. Ayrıca çocukluktan, gençliğe, hamlıktan, olgunluğa uzanan hayat tecrübesinde olmazsa olmaz güzel, hoş, naif, yapıcı, geliştirici ve yüce bir duygu. Yani demem o ki bir çok yönüyle bir kilometre taşı olabilecek bir konu, ziyadesiyle bininci paylaşım olmayı hak ediyor.

Aşk’a dair yazdığım ve seslendirdiğim ve daha önce You Tube da ve WordPress de paylaştığım tüm Şiirlerimi YOU TUBE da oluşturduğum, adı ”Aşka Dair Şiir” olan, bir çalma listesin de toplamıştım. Şimdi sizlerle buradan o listeyi paylaşıyorum.

İyi ve şiirli ve her şeyin gönlünüzce güzel olduğu, sağlıklı, mutlu ve aşk dolu güzel bir ömür olsun tüm güzel yürekli canlara, gönül dolusu sevgi ve selam olsun…

 

About mmuratgungor

Bir biri ardına, devrilen her yıl, insandan, bir şeyler alıp, götürürken, birçok şeyleri de getirip, koyar ömür heybesine. Kaybettiklerimiz uğruna, kazandığımız ve ileriki yaşantımızda, bize fayda sağlayacak her şey TECRÜBEDİR. Her dert, her sıkıntı, her üzüntü, her kayıp, hayatın bize bir şeyler katma, bir şeyler anlatma çabasıdır. Bu çabaya kızarak, kırılarak, küserek, kendi kabuğumuza çekilerek değil, sebebini sorgulayarak, eksikliklerimizi gidererek, fazlalıklarımızı törpüleyerek ve bir daha aynı duruma düşmemek için, evvelce attığımız yanlış adımları, tekrarlamaktan vazgeçerek, hayata verdiğimiz her cevap TECRÜBEDİR… TECRÜBE acıdır ve aynı zamanda paha biçilmezdir zira onu kazanabilmek adına, bir şeyi kaybetmek, bir şeyden vazgeçmek, bir derde katlanmak, bir sıkıntıyı aşmak, kısacası büyük bir bedel ödemek zorundayızdır. Ve zamanla tecrübelerimiz arttıkça, hayatı ve karşımıza çıkarttığı, insanları, olayları ve durumları, daha iyi anlayıp, perde arkasındakileri daha iyi görmeye başlarız… Yeter ki hayatın bizi olgunlaştırmak, kendimize getirmek, dünyaya geliş amacımızı bize hatırlatmak için karşımıza çıkardıklarına, İyi, kötü, hoş, nahoş, demeden, hoş geldin deyip, buyur edebilelim başköşeye ve yaşamış olduğumuz her şeye sevgiyle şükredebilelim… Bu günüme gelmemde, bu günkü ben olmamda, hayatımda kazandığım ve boncuk, boncuk, TECRÜBE tespihime eklediğim, her bir tecrübede, emeği geçen tüm güzel canlara, sevgili aileme, akrabalarıma, dostlarıma, arkadaşlarıma, hayatımın her hangi bir diliminde, yolumuzun kesiştiği güzel yürekli, güzel insanlara, çok teşekkür ediyorum. Hayatıma kattıklarınız için teşekkürler, Bana yaşattıklarınız için teşekkürler, iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım, sağ olun, var olun… Her dem sevgi, dostluk ve muhabbetle… Mustafa Murat Güngör 23.05.2014 (c) Bu yazının her türlü telif hakkı yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazı GÜNÜN ÖNEMİ içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

12 Responses to Bin’inci Paylaşım

 1. oguzsuzen dedi ki:

  Tebrikler, daha nice nice güzel paylaşımlara, sevgi ve sağlık ile bu yolda.

  Liked by 1 kişi

 2. asli68 dedi ki:

  Bin kez kutlu olsun güzel insan! 😉

  Liked by 1 kişi

 3. asli68 dedi ki:

  1000 kez aşk olsun! Şiire ve merhameti bize nasip edene şükür! 🙂 Sesini ve kalemine sağlık…

  Liked by 1 kişi

 4. Ne mutlu bize, gönlünüze sağlık, nice şiirlere olsun Murat hocam

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.