Aldığın Her Karar, Sana Çıkar…


Ahde vefa fikrinin, gönlümüzden, gün yüzüne çıktığı paylaşımdır,
Şiirlerimize Tetikçi olanları, failleri ifşa ediş fikrinin,
Aklımıza geldiği ilk paylaşımla başlayalım Ahde Vefa paylaşımlarımıza…
Şiir’imizin tetikçisi Aslı68 kalemin daim olsun tetikleyen yazısına da Linke tıkladığınızda
ulaşacaksınız…

İyi ve dahi şiirli,
Gönlünüzce güzel günler olsun,

https://wordpress.com/read/blogs/90825580/posts/3353#comments

Aldığın her karar,
Bir seçimi tırmalar,
Her seçimde,
Farklı yaşayışlara kapı açar,
Hiç bir şey yapmamak bile bir karar,
Bazen bir kararda durmakta,
Yapabileceğin şeylere zarar.
Sonuçta her karar,
Sana çıkar,
Ya bir kapı açar,
Ya bir kapı kapar,
Hayırlı kararlar alasın,
Hayırsız kapılar kapansın,
Hayırlı kapılar açılsın…
Mustafa Murat Güngör
23.06.2020

About mmuratgungor

Bir biri ardına, devrilen her yıl, insandan, bir şeyler alıp, götürürken, birçok şeyleri de getirip, koyar ömür heybesine. Kaybettiklerimiz uğruna, kazandığımız ve ileriki yaşantımızda, bize fayda sağlayacak her şey TECRÜBEDİR. Her dert, her sıkıntı, her üzüntü, her kayıp, hayatın bize bir şeyler katma, bir şeyler anlatma çabasıdır. Bu çabaya kızarak, kırılarak, küserek, kendi kabuğumuza çekilerek değil, sebebini sorgulayarak, eksikliklerimizi gidererek, fazlalıklarımızı törpüleyerek ve bir daha aynı duruma düşmemek için, evvelce attığımız yanlış adımları, tekrarlamaktan vazgeçerek, hayata verdiğimiz her cevap TECRÜBEDİR… TECRÜBE acıdır ve aynı zamanda paha biçilmezdir zira onu kazanabilmek adına, bir şeyi kaybetmek, bir şeyden vazgeçmek, bir derde katlanmak, bir sıkıntıyı aşmak, kısacası büyük bir bedel ödemek zorundayızdır. Ve zamanla tecrübelerimiz arttıkça, hayatı ve karşımıza çıkarttığı, insanları, olayları ve durumları, daha iyi anlayıp, perde arkasındakileri daha iyi görmeye başlarız… Yeter ki hayatın bizi olgunlaştırmak, kendimize getirmek, dünyaya geliş amacımızı bize hatırlatmak için karşımıza çıkardıklarına, İyi, kötü, hoş, nahoş, demeden, hoş geldin deyip, buyur edebilelim başköşeye ve yaşamış olduğumuz her şeye sevgiyle şükredebilelim… Bu günüme gelmemde, bu günkü ben olmamda, hayatımda kazandığım ve boncuk, boncuk, TECRÜBE tespihime eklediğim, her bir tecrübede, emeği geçen tüm güzel canlara, sevgili aileme, akrabalarıma, dostlarıma, arkadaşlarıma, hayatımın her hangi bir diliminde, yolumuzun kesiştiği güzel yürekli, güzel insanlara, çok teşekkür ediyorum. Hayatıma kattıklarınız için teşekkürler, Bana yaşattıklarınız için teşekkürler, iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım, sağ olun, var olun… Her dem sevgi, dostluk ve muhabbetle… Mustafa Murat Güngör 23.05.2014 (c) Bu yazının her türlü telif hakkı yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazı AHDE VEFA içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

3 Responses to Aldığın Her Karar, Sana Çıkar…

 1. asli68 dedi ki:

  Kararım karar! Neyi keşfettim biliyor musun? Her an değişiyoruz, bu değişim alınmış kararları boşa çıkarıyor ve biz inatla o boşluğa bir daha, bir kez daha basmaya çalışarak her seferinde yere kapaklanıyoruz. Oysa karar almaktansa, yol almak sanırım daha yaşama ait, daha insansı! Güzel insan, teşekkürler paylaşımların için! 😉

  Liked by 1 kişi

  • mmuratgungor dedi ki:

   Hayat bir yoldur, doğumdan,
   Ölüme, yürümen gereken,
   Engellere takılsan bazen,
   Ve dahi boşluğa düşsen,
   Kalkıp, düştüğün yerden,
   Yürümek için geldiğin yola,
   Revan ol her seferinde yeniden…

   Tetikçiliğin için ben teşekkür ederim…

   Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.