Yeryüzü Cennet Olsun


yeryuzu-cennet-olsun

İnsanlar arası ilişkilerin,
Daima iyi olması için,
Olmazsa, olmaz, iki kelime, sevgi ve saygı,
Ve Umuttur ayakta tutan insanı,
Bir gün, bu iki güzelliğin,
Yer yüzünü kaplayacağı, umudu…
Umudumuz var ve her dem taze olsun,
Sevgi, saygı, dostluk ve muhabbetle
Yer yüzü cennet olsun…
Mustafa Murat Güngör
26.11.2016

About mmuratgungor

Bir biri ardına, devrilen her yıl, insandan, bir şeyler alıp, götürürken, birçok şeyleri de getirip, koyar ömür heybesine. Kaybettiklerimiz uğruna, kazandığımız ve ileriki yaşantımızda, bize fayda sağlayacak her şey TECRÜBEDİR. Her dert, her sıkıntı, her üzüntü, her kayıp, hayatın bize bir şeyler katma, bir şeyler anlatma çabasıdır. Bu çabaya kızarak, kırılarak, küserek, kendi kabuğumuza çekilerek değil, sebebini sorgulayarak, eksikliklerimizi gidererek, fazlalıklarımızı törpüleyerek ve bir daha aynı duruma düşmemek için, evvelce attığımız yanlış adımları, tekrarlamaktan vazgeçerek, hayata verdiğimiz her cevap TECRÜBEDİR… TECRÜBE acıdır ve aynı zamanda paha biçilmezdir zira onu kazanabilmek adına, bir şeyi kaybetmek, bir şeyden vazgeçmek, bir derde katlanmak, bir sıkıntıyı aşmak, kısacası büyük bir bedel ödemek zorundayızdır. Ve zamanla tecrübelerimiz arttıkça, hayatı ve karşımıza çıkarttığı, insanları, olayları ve durumları, daha iyi anlayıp, perde arkasındakileri daha iyi görmeye başlarız… Yeter ki hayatın bizi olgunlaştırmak, kendimize getirmek, dünyaya geliş amacımızı bize hatırlatmak için karşımıza çıkardıklarına, İyi, kötü, hoş, nahoş, demeden, hoş geldin deyip, buyur edebilelim başköşeye ve yaşamış olduğumuz her şeye sevgiyle şükredebilelim… Bu günüme gelmemde, bu günkü ben olmamda, hayatımda kazandığım ve boncuk, boncuk, TECRÜBE tespihime eklediğim, her bir tecrübede, emeği geçen tüm güzel canlara, sevgili aileme, akrabalarıma, dostlarıma, arkadaşlarıma, hayatımın her hangi bir diliminde, yolumuzun kesiştiği güzel yürekli, güzel insanlara, çok teşekkür ediyorum. Hayatıma kattıklarınız için teşekkürler, Bana yaşattıklarınız için teşekkürler, iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım, sağ olun, var olun… Her dem sevgi, dostluk ve muhabbetle… Mustafa Murat Güngör 23.05.2014 (c) Bu yazının her türlü telif hakkı yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazı ŞİİR içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

4 Responses to Yeryüzü Cennet Olsun

 1. gumusdis.com dedi ki:

  Umut etmek bazen yeterli olmuyor incecik bir dal gibi kiriveriyorlar kolunuzu kanadinizi ama hiç vazgecmeyecegim umut etmekten,biraz deli olmaktan 🙂 ve sevmekten kalemine sağlık Mustafa hocam.

  Liked by 1 kişi

 2. niasunset dedi ki:

  Hep umut ediyoruz, etmemiz de gerekir, aksi takdirde herşey bitti demektir. Çok güzel dile gelmiş bu temenni kalemizle… Ben de katılıyorum bu güzel dileyişe… (Bir parantez açmam gerekirse, çocuktum, gençtim, yetişkindim, çalışan bir bayandım, evliydim, anneydim ve şimdi yaşlandım, babaanne oldum, umudum hep aynı, barış için, daha güzel günler için… umudum ölmüyor ama hiç eskimiyor da… Korkmuyor muyum, endişelenmiyor muyum? Hem de nasıl. Ben bunları yazarken, kulağıma akşam haberlerinin başlıkları geliyor, içim yanıyor, acıyor…
  Teşekkür ederim, sevgiler, nia

  Liked by 1 kişi

  • mmuratgungor dedi ki:

   Bu güzel ve içten yorumunuz için çok teşekkür ederim.
   Tekrar hoş geldiniz. Hoşluklar getirdiniz.
   Şems-i Tebrizini şu güzel deyişiyle,
   Yüreği güzel ve sevgiye damlayan, tüm dostlara,
   Sevgi ve saygılarımla, gönül dolusu selam yolluyorum…
   ” Kalk , silkelen , kendine gel !..
   Umutsuzluğa sarılma , umutsuzluk şeytandandır !..
   Ümit etmek Allah’tandır !” Şems-i Tebrizi

   Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.