Ders


Ders

Gelene de, gidene de,
Onları, karşımıza Çıkartan hürmetine,
Sevgi, saygı, hoşgörü ve özlem duyarız.
Geleni hoş karşılar,
Gideni hoş uğurlarız.
Dünya sınav yeri,
Durmaz,
Döner, durur,
Biz dersimizi alır,
Yolumuza devam ederiz,

Sevgi, dostluk ve muhabbetle,
Bizi Gönderenin Hürmetine,
Bizde başka gönüllere,
Ders olalım diye,
Kimilerin hayatına girer,
Kimilerinin hayatından çıkar, dururuz…
Mustafa Murat Güngör
07.02.2016

 

Hayatımıza giren her insanın, hayatımıza girişinin de, hayatımızdan çıkışının da bize yaşattıklarının da, bize hissettirdiklerinin de, İlahi Tecellide muhakkak bir özü vardır.

Onlar sebeplerdir, suretlerdir, perdelerdir, asıl olan onların ardındaki gizli olan özü, kavrayabilmek, aslını görebilmektir. Bunun içinde surete kanan, kafa gözüyle değil, Aslı gören, gönül gözüyle bakmayı bilmek, becere bilmek gerektir. Ne mutlu bunu başara bilene…

Her dem sevgi, dostluk ve muhabbetle, Gönül dolu selam olsun,Yüreği sevgiye damlayan, tüm güzel yürekli damlalara, her şey gönlünüzce olsun, yada olan her şeye, onu OL’duranın hürmetine gönlünüz razı olsun…Mustafa Murat Güngör 07.02.2016

 

 

Reklam

About mmuratgungor

Bir biri ardına, devrilen her yıl, insandan, bir şeyler alıp, götürürken, birçok şeyleri de getirip, koyar ömür heybesine. Kaybettiklerimiz uğruna, kazandığımız ve ileriki yaşantımızda, bize fayda sağlayacak her şey TECRÜBEDİR. Her dert, her sıkıntı, her üzüntü, her kayıp, hayatın bize bir şeyler katma, bir şeyler anlatma çabasıdır. Bu çabaya kızarak, kırılarak, küserek, kendi kabuğumuza çekilerek değil, sebebini sorgulayarak, eksikliklerimizi gidererek, fazlalıklarımızı törpüleyerek ve bir daha aynı duruma düşmemek için, evvelce attığımız yanlış adımları, tekrarlamaktan vazgeçerek, hayata verdiğimiz her cevap TECRÜBEDİR… TECRÜBE acıdır ve aynı zamanda paha biçilmezdir zira onu kazanabilmek adına, bir şeyi kaybetmek, bir şeyden vazgeçmek, bir derde katlanmak, bir sıkıntıyı aşmak, kısacası büyük bir bedel ödemek zorundayızdır. Ve zamanla tecrübelerimiz arttıkça, hayatı ve karşımıza çıkarttığı, insanları, olayları ve durumları, daha iyi anlayıp, perde arkasındakileri daha iyi görmeye başlarız… Yeter ki hayatın bizi olgunlaştırmak, kendimize getirmek, dünyaya geliş amacımızı bize hatırlatmak için karşımıza çıkardıklarına, İyi, kötü, hoş, nahoş, demeden, hoş geldin deyip, buyur edebilelim başköşeye ve yaşamış olduğumuz her şeye sevgiyle şükredebilelim… Bu günüme gelmemde, bu günkü ben olmamda, hayatımda kazandığım ve boncuk, boncuk, TECRÜBE tespihime eklediğim, her bir tecrübede, emeği geçen tüm güzel canlara, sevgili aileme, akrabalarıma, dostlarıma, arkadaşlarıma, hayatımın her hangi bir diliminde, yolumuzun kesiştiği güzel yürekli, güzel insanlara, çok teşekkür ediyorum. Hayatıma kattıklarınız için teşekkürler, Bana yaşattıklarınız için teşekkürler, iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım, sağ olun, var olun… Her dem sevgi, dostluk ve muhabbetle… Mustafa Murat Güngör 23.05.2014 (c) Bu yazının her türlü telif hakkı yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazı ŞİİR içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.