Gidişe Dair Şiir VIII Mustafa Murat Güngör Şiir Dinletisi


 

Gitmek ile kalmak arasında ince bir çizgi vardır. Ondan sebep insan, ne zaman gideceği, ne zaman kalacağı konusunda hep bocalar durur.
Seviyorsanız, eğer gerçekten seviyorsanız, gitmekten yana da olsa aklınız, durup birde yüreğinizin sesini dinlemeye çalışın zira akıl korkaktır, mantık süzgecini kullanır ve acı çekmekten korktuğu için kaçmak yolunu seçer.
Yürek daha derin hislere sahiptir, zira yol göstericisi gönül denen bir cevherdir ve karşınızdaki yürekle daha süzgeçsiz, daha gerçek ve daha saf bir iletişim kurar.
Akıl akıla yalan söylemeyi becerir ama yürek, yüreğe yalan söylemez, söyleyemez zira gönül buna müsaade etmez.
Ve bundan sebep gönlü dinlediğinizde kalmanız gereken yerden gitmekten, gitmeniz gereken yerden de kalmaktan kurtulursunuz.
Sevgili Mevlana’nın söylediği gibi
“Küsmek ve darılmak için,
Bahaneler aramak yerine,
Sevmek ve sevilmek için
Çareler arayın.”

Zira neyi arıyorsanız onu bulursunuz. Bulduğunuz aradığınızın aynasıdır, gitmek istiyorsanız er ya da geç gitmek içi bahaneler bulursunuz, Kalmak istiyorsanız kalmak için bahaneler bulursunuz.
Siz neyi istiyorsunuz?
Niye istiyorsunuz ?
Gerçekten istiyor musunuz?
Sevgi dolu hissediyor musunuz?
Güvende hissediyor musunuz?
Mutlu hissediyor musunuz?
Yüreğinize bir sorun,
Ondan gelecek cevabı sabırla bekleyin.
Gideceksiniz ondan sonra gidin,
Kalacaksanız ondan sonra kalın…
Mustafa Murat Güngör
31.05.2020

About mmuratgungor

Bir biri ardına, devrilen her yıl, insandan, bir şeyler alıp, götürürken, birçok şeyleri de getirip, koyar ömür heybesine. Kaybettiklerimiz uğruna, kazandığımız ve ileriki yaşantımızda, bize fayda sağlayacak her şey TECRÜBEDİR. Her dert, her sıkıntı, her üzüntü, her kayıp, hayatın bize bir şeyler katma, bir şeyler anlatma çabasıdır. Bu çabaya kızarak, kırılarak, küserek, kendi kabuğumuza çekilerek değil, sebebini sorgulayarak, eksikliklerimizi gidererek, fazlalıklarımızı törpüleyerek ve bir daha aynı duruma düşmemek için, evvelce attığımız yanlış adımları, tekrarlamaktan vazgeçerek, hayata verdiğimiz her cevap TECRÜBEDİR… TECRÜBE acıdır ve aynı zamanda paha biçilmezdir zira onu kazanabilmek adına, bir şeyi kaybetmek, bir şeyden vazgeçmek, bir derde katlanmak, bir sıkıntıyı aşmak, kısacası büyük bir bedel ödemek zorundayızdır. Ve zamanla tecrübelerimiz arttıkça, hayatı ve karşımıza çıkarttığı, insanları, olayları ve durumları, daha iyi anlayıp, perde arkasındakileri daha iyi görmeye başlarız… Yeter ki hayatın bizi olgunlaştırmak, kendimize getirmek, dünyaya geliş amacımızı bize hatırlatmak için karşımıza çıkardıklarına, İyi, kötü, hoş, nahoş, demeden, hoş geldin deyip, buyur edebilelim başköşeye ve yaşamış olduğumuz her şeye sevgiyle şükredebilelim… Bu günüme gelmemde, bu günkü ben olmamda, hayatımda kazandığım ve boncuk, boncuk, TECRÜBE tespihime eklediğim, her bir tecrübede, emeği geçen tüm güzel canlara, sevgili aileme, akrabalarıma, dostlarıma, arkadaşlarıma, hayatımın her hangi bir diliminde, yolumuzun kesiştiği güzel yürekli, güzel insanlara, çok teşekkür ediyorum. Hayatıma kattıklarınız için teşekkürler, Bana yaşattıklarınız için teşekkürler, iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım, sağ olun, var olun… Her dem sevgi, dostluk ve muhabbetle… Mustafa Murat Güngör 23.05.2014 (c) Bu yazının her türlü telif hakkı yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazı ŞİİR DİNLETİLERİ içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.